Informoval o tom Josef Pleticha, jednatel společnosti IDI s.r.o, která vlastní budovu v ulici Vrchlického, kde ještě nyní Albert svůj obchod provozuje. „Jednáme v současné době se dvěma obchodními řetězci, které projevily zájem o umístění svého obchodu místo stávajícího Albertu,“ upřesnil Josef Pleticha.

Zatím však nechtěl zveřejnit, o které obchodní řetězce jde. Zároveň doplnil, že otevření obchodu se pozdrží, protože nový nájemce bude pravděpodobně požadovat stavební úpravy.

Místní jsou rádi, že nepřijdou o dostupné nakupování. Především seniorům by se nelíbilo, kdyby pro potraviny museli buď až na ruprechtické náměstí nebo do pavlovické Billy. Je to pro mného již příliš daleko.

„Určitě jsem ráda, že to vypadá, že tu budou opět potraviny. Trochu jsem měla strach, aby je nenahradili vietnamští obchodníci, jak se často stává. Myslím si, že potraviny tady jsou skutečně potřeba, bydlí tu dost seniorů a rodin s dětmi, které třeba ani nemají auto, aby si někam na nákup dojeli,“ vyjádřila svůj názor Tereza Hubáčková, která bydlí nedaleko nynějšího Albertu.

Navíc doplnila, že zákazníci měli strach, aby s potravinami neodešli i další nájemci z objektu. „Doslechla jsem se, že kdyby zde skončili potraviny, že by opuštění prostor zvažovalo i květinářství. Protože prý by jim tam chodilo málo zákazníků. Prý u nich nakupují především ti, kdo chodí kolem do Alberta,“ vysvětlila Tereza Hubáčková. A podle ní by to spoustu lidí mrzelo, protože obsluha květinářství nejenže váže krásné kytky, ale navíc jsou oproti jiným květinářstvím poměrně levní.