Nakonec se tedy nenaplnily velké obavy tamních společností. Ty se před šampionátem bály především problémů s dopravou. „Díky tomu, že na mistrovství dorazilo méně diváků, než jsme očekávali, jsme žádné výraznější komplikace nezaznamenali,“ řekl Deníku zástupce největšího zaměstnavatele v průmyslové zóně, společnosti Denso Manufacturing, Jaroslav Antoš.

Jediný problém tak paradoxně nastal pro zaměstnance firem, kteří se do průmyslové zóny nechávají pravidelně svážet firemními autobusy. Ty totiž kvůli obavám z ucpaných silnic a hustého provozu vyjížděly na odpolední směny raději zhruba o hodinu dříve.

Nešťastní zaměstnanci z Frýdlantska, Jablonecka, Hrádecka nebo dokonce z Polska kvůli tomu do práce přijížděli příliš brzy a hodinu neměli co na práci. „Ano bylo to jedno z opatření, které jsme pro jistotu museli před šampionátem udělat, abychom zajistili, že výroba pojede tak, jak má,“ komentoval Antoš opatření, které se nakonec ukázalo jako zbytečné.

Žádné problémy s mistrovstvím neměly podle předsedy krajské Asociace samostatných odborů Milana Šubrta ani další firmy sídlící v průmyslové zóně. „Firmy to vůbec neovlivnilo, částečně také proto, že spousta lidí kvůli šampionátu raději odjela mimo Liberec. Často se tak zdálo, že v ulicích byl dokonce menší provoz, než obvykle,“ poznamenal liberecký odborový předák Milan Šubrt.