„Jednali jsme zejména o způsobu zefektivnění spolupráce mezi okresními a krajskou hospodářskou komorou v regionu a Libereckým krajem. Vladimír Opatrný kriticky přiznal, že některé oblastní komory nefungují stejně dobře, že je třeba vymezit, co je dobré, a co již nevyhovuje,“ řekl hejtman.

Předseda KHK upozornil hejtmana na to, že metodu plošných škrtů, kterou nyní provádí současná vláda, je pro podnikatelskou sféru nejen našeho kraje neakceptovatelná a přímo ohrožuje existenci některých firem, například ve stavebnictví.

„To vše povede ke zpomalení hospodářského růstu k nezaměstnanosti a nečerpání evropský peněz,“ poznamenal Vladimír Opatrný.

„Naopak, všude ve světě vědí, že v době hospodářské recese mohou státní investice zvýšit koupěschopnost obyvatelstva, zlepšit zaměstnanost a vyvést společnost z hospodářského útlumu,“ doplnil hejtman.

Krajská hospodářská komora nyní chystá na 18. října setkání podnikatelů s nově zvolenými poslanci, senátory a europoslanci za Liberecký kraj, aby je seznámila s problémy, které mezi podnikateli vyvstaly, a naopak, aby zákonodárci vyjádřili své postoje k nové „úsporné“ strategii vlády.