Firma Laird sídlící v liberecké průmyslové zóně Jih pokračuje v rozšiřování svého provozu. Od začátku roku zde našlo práci několik desítek lidí. „Momentálně hledáme asi třicet dalších pracovníků," dodala Karolina McIvor z personálního oddělení liberecké pobočky Lairdu.

Elektrikáři i lisaři

Podle ní budou mít největší výhodu uchazeči s praxí a s elektrotechnickým vzděláním. „Nemusí se jednat vyloženě o elektrikáře," upozornila personální. Poptávka je také po lisařích.

Přestože přednost budou mít lidé s praxí, velkou šanci mají podle Karoliny McIvor i šikovní absolventi. „Většinou se jedná o práci ve třísměnném provozu, některé nové projekty jedou však zatím na jednu směnu," dodala personální s tím, že problémy s náborem nových zaměstnanců zatím neměli.

Během letoška by měla firma Laird v Liberci vytvořit kolem stovky nových pracovních pozic. Na průmyslovou zónu Jih se totiž přesouvá výroba z jiných evropských poboček Lairdu.

Neviditelný zázrak

Firma otevřela svou pobočku v Liberci už před dvanácti lety. Patří k světovým výrobcům stínících prvků elektromagnetického rušení.

„Pozor, nejsou to žádná stínítka do auta," upozornil ředitel, který jejich výrobky popisuje jako „neviditelný zázrak". „Jsou všude kolem nás a vlastně je ani nevnímáme. Mohou to být čidla na křižovatkách, které řídí semafory, nebo brzdoví asistenti v autech. Neobejdou se bez nich navigační přístroje, takže chrání naši bezpečnost ve vlacích či letadlech," vysvětlil ředitel s tím, že jejich výrobky nachází uplatnění po celém světě a provázejí nás na každém kroku.