Firma, která se specializuje na výrobu nanovláken, totiž uzavřela spolupráci s americkou Univerzitou Akron a stala se novým členem celosvětového konsorcia, které na výzkumu a vývoji filtrů pracuje.
„Pro naši společnost je to vstup do elitního vědeckého výzkumného společenství,“ popsal výjimečnost nové spolupráce ředitel pro strategii a obchod Stanislav Petrík.
Elmarco do konsorcia vloží své v rámci celého světa jedinečné laboratorní zařízení pro produkci nanovláken. „Tím se budeme podílet na vývoji nové generace vysoce účinných filtrů, které by mohly sloužit například pro odstraňování ropných látek z vody nebo vzduchu, jako filtr pro výfukové plyny z dieselových motorů a mnoho dalších,“ vysvětlil spolumajitel Elmarca Ladislav Mareš.
Filtry v budoucnu budou schopny zachytit také kouř, výpary, mlhu či aerosol s obsahem různých nebezpečných látek. Sloužit tak budou nejen k ochraně životního a pracovního prostředí, ale také k čištění vody, vzduchu a tedy i k záchraně lidských životů. Patentovaná technologie Nanospider Lab firmy Elmarco je podle Mareše snadno rozšiřitelná na úroveň průmyslové produkce, což otevírá celou řadu možností pro uplatnění výsledků výzkumných projektů konsorcia v komerčním využití.
Elmarco je první firmou na světě, která vyrábí a prodává zařízení na výrobu nanovlákenného materiálu v průmyslovém měřítku. Společnost spolupracuje s předními světovými univerzitami a průmyslovými společnostmi působícími na světovém trhu. Unikátní technologie Nanospider je schopna vyrábět kvalitní nanovlákna k všestrannému použití.