„Právě pravidelným cestujícím využívajícím služeb městské hromadné dopravy bychom chtěli nabídnout rozšíření našich služeb s přechodem na cenově přijatelnou meziměstskou linku na trase Liberec – Praha a zpět, která bude sloužit jako doplněk k existující poskytované službě firmou Student Agency,“ řekla Deníku Martina Poršová.

Podle ní by měla být linka provozována na velmi slušné úrovni přepravy z hlediska vozového parku, ale bez nadstandardních služeb v podobě hostesek, které společnost Student Agency na svých cestách nabízí. Autobusy dopravního podniku budou ale na druhou stranu přizpůsobeny přepravě handicapovaných občanů. „Šlo totiž o další poměrně velkou skupinu cestujících, která nás na nutnost zřízení této linky upozorňovala,“ vysvětlila Martina Poršová.

O tom, kdy vyrazí první autobusy dopravního podniku směr Praha, se rozhodne až po udělení licence. Již teď je však jasné, že minimálně během prvních měsíců bude odjezdové a příjezdové stanoviště umístěno v prostorách terminálu ve Fügnerově ulici.