„Naštěstí obleva nebyla tak výrazná, aby způsobila úplnou uzavírku skiareálů, jako tomu bylo například vloňské sezóně“ říkají shodně vedoucí vHerlíkovicích, na Ještědu, vŠachtách ve Vysokém nad Jizerou, vKozinci, vKamenci vJablonci nad Jizerou a vKašperských Horách. „Napomáhá tomu také fakt, že jsme začali se zasněžováním sjezdovek již vpolovině listopadu a vytvořili jsme tak velice kvalitní podklad, který odolává oblevám,“ dodávají.

 
VHerlíkovicích, kde byl zimní provoz zahájen již vpolovině listopadu, jsou vsoučasné době otevřeny všechny sjezdovky včetně Bubákova. Na sjezdovkách vHerlíkovicích leží v průměru 80 cm kvalitního technického a nového přírodního sněhu a stále zasněžují. Lyžařům a snowboardistům jsou kdispozici plně vybavené půjčovny lyžařského vybavení, servis, lyžařské školy a školičky svýukou angličtiny pro nejmenší.
 
VŠachtách ve Vysokém nad Jizerou a vKamenci vJablonci nad Jizerou na sjezdovkách leží zhruba 30 cm vrstva technického sněhu a také zasněžují. Šachty byly otevřeny již od poloviny listopadu. Celý areál je vprovozu včetně Petruškových vrchů. Oba dva skiareály nabízejí pohodlnou dopravu skibusy, půjčovnu, servis, lyžařskou školu a další.
 
Díky předání staveb na Ještědu, které proběhlo vpolovině prosince, mohly být ihned zahájeny přípravné zasněžovací práce na všech sjezdovkách. Posílení zasněžovacího systému umožnilo vrekordním čase zasněžit všechny sjezdovky, kde leží zhruba 40 cm technického sněhu. Ještěd tak nabízí ideální podmínky pro lyžaře. Další novinkou letošní sezóny je zcela ojedinělý způsob stravování vsamoobslužné restauraci Perfect Canteen, která nabízí širokou škálu pokrmů, kde si určitě vybere každý. Pro snowboardisty Ještěd přichystal snowpark za přispění našeho nejlepšího snowboardisty Martina Černíka, který je vsoučasné době umístěn vprostoru sjezdovky Pod Lany. Když vydrží intenzivně sněžit, bude přesunut během února na Pláně. Navíc Ještědský skiareál vyrábý po dohodě sorganizačním výborem sníh pro skokanský areál vrámci Světového poháru, který zde proběhne již za pár dní.

VKašperských Horách se lyžuje na 25 cm vrstvě prachového sněhu. Celý skiareál je vprovozu. Lyžařské podmínky jsou dobré. Stejně jako na Ještědu i zde byl ve spolupráci sMartinem Černíkem přebudován snowpark.

Provozní doba skiareálů je na denní lyžování od 8:30 do 16:00 hodin a na večerní lyžování od 18:00 do 21:00 hodin. Do všech skiareálů jsou denně vypravovány skibusy ze 40 odjezdových míst.