Nafta zlevnila ještě výrazněji, i když zůstává dražší než benzin. Za litr platí motoristé v průměru 35,42 korun, před týdnem stála o 25 haléřů víc. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny pohonných hmot v zemi dlouhodobě sleduje.

V Česku byl vývoj cen pohonných hmot podobný jako v Libereckém kraji. Natural 95 zlevnil od minulého týdne o 15 haléřů na 35,12 Kč.

Nafta se prodává v průměru za 35,61 Kč, což představuje zlevnění o 21 haléřů. Ceny v Libereckém kraji se stále drží pod celostátním průměrem. Nejlevnější pohonné hmoty natankují motoristé na Liberecku.

Průměrná cena Naturalu 95 se na Liberecku drží už třetí týden pod hranicí 35 korun a dál klesá. Od minulého týdne zlevnil benzin o dalších 17 haléřů na 34,68 Kč. Třeba čerpací stanice Alfastation v Liberci dnes zlevnila benzin dokonce na 32,90 korun, naftu prodává o korunu dráž. V průměru se nafta na Liberecku prodává za 35,32 Kč.

Před týdnem byla o 28 haléřů dražší.

Levněji lze v Libereckém kraji natankovat také v pohraničních oblastech, hlavně na Frýdlantsku nebo v Krkonoších, odkud lidé často jezdí za levnějším benzinem do sousedního Polska.

Někde se to už ale nevyplatí. Třeba u malé čerpací stanice firmy Eryx v Kořenově dnes motoristé tankovali Natural 95 za 33,70 korun, nafta je tam o korunu dražší. Jen o 20 haléřů dráž se prodávají pohonné hmoty u nedaleké stanice Robin Oil.