„Prodejna Albert ve Vrchlického ulici v Liberci bude uzavřena v první vlně, tedy k 1. červnu 2009,“ potvrdil Petr Chadraba, manažer komunikace společnosti Ahold.

O uzavření některých provozoven po celé České republice rozhodovala jejich výdělečnost. A ruprechtickou prodejnu vyhodnotilo vedení společnosti jako ztrátovou.

Místním však obchod podle průzkumu redaktorů Libereckého deníku bude chybět. „Ne, že bych zde dělala velké rodinné nákupy, ale tak obden jsem do Alberta zašla, alespoň pro drobnosti. Máme to hned pod domem, takže jsem sem posílala i děti,“ vysvětlila Jarmila Brožová, která bydlí v hokejce.

Kromě toho doplnila, že jís ice nevadí dojet si na nákup dál autem, ale že jí bude chybět prodejna jako záchrana, když něco zapomene. „A hlavně co důchodci? Většina z nich si nikam ani dojet nemůže,“ připomněla Jarmila Brožová.

S tím souhlasí i další z oslovených nakupujících v Albertu, sedmašedesátiletý František Horáček, který bydlí také nedaleko. „Větší nákupy mi obstarává syn, ale nemůžu ho otravovat, aby mi jezdil každý den pro pečivo. A do nejbližšího obchodu, který je buď na ruprechtickém náměstí, nebo pavlovická Billa, tam já už bohužel nedojdu,“ postěžoval si František Horáček. Podle jeho slov netuší, jak bude svou situaci řešit, pokud místo Alberta neotevře v místě svou provozovnu jiný obchod.

Albert v libereckých Ruprechticích končí po téměř desetiletém působení. „Budovu prodejny Albert vracíme původnímu majiteli, protože jsme zde byli v nájmu. Majitelem budovy je společnost IDI, s.r.o.,“ doplnil manažer kominukace Petr Chadraba. Pokoušeli jsme se sehnat vyjádření společnosti IDI, s.r.o., zda plánuje opět pronajmout prostory jinému obchodnímu řetězci, ovšem prozatím se nám to nepodařilo. V případě nových informací vás budeme průběžně informovat.