„Špičkoví kuchaři nejsou. Nám teď šéfkuchař odešel za lepším do hor,“ potvrdil Petr Čech, šéf restaurace Eurest v Liberci, kde nyní šéfkuchaře zrovna hledají. Jak dodal, na vině je i nepoměr mezi mzdou, kterou kuchař očekává, a tím, co mu může firma zaplatit.

„Lidé, kteří vyjdou ze školy a ještě nic neumí, si představují 1200 korun denně,“ doplnil.

Podle analytika Úřadu práce v Liberci Ladislava Dvořáka připadalo ke konci září na Liberecku 154 volných míst kuchařů a číšníků na 511 nezaměstnaných z těchto oborů.

„V kraji je poměr mezi nabídkou a poptávkou podobný. Ale situace je příznivější než v minulých letech. Dobrý kuchař práci vždycky sežene,“ zdůraznil Dvořák.

Kuchařem se mohou v kraji zájemci vyučit v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě a ve Frýdlantu. Jen libereckou Střední školu gastronomie a služeb opouští každý rok 60 až 70 absolventů. Ne všichni se ale oboru dál věnují. „První tři roky po vyučení jsou krizové. Pokud nenarazí kuchař na dobrého zaměstnavatele, který by jej zaučil, z oboru uteče. Obecně platí, že z 10 absolventů se daným řemeslem živí jen dva. Prestiž řemesel upadá, upadá i motivace dětí, které do učení jdou. Současně klesá i jejich úroveň. U nás zhruba 5 lidí ze třídy školu nedokončí,“ řekl ředitel Zdeněk Šlaich.