Každý den začíná shodně – v 16 hodin. Zájemci neplatí žádné vstupné a do kongresového centra se dostanou přes hotel Babylon.

„Návštěvníci semináře se dozvědí hlavně to, jak ušetřit při stavbě nového domu. První den semináře pohovořili odborníci ČEZu na téma Jak ušetřit elektřinu v novostavbě. Dnes se představí společnost Baumax a poradí spotřebitelům, jak ušetřit energii správnou volbou materiálů a stavebních řešení,“ vysvětlila mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Hendrychová. „Pro začátek každého semináře jsme schválně zvolili čtvrtou hodinu odpolední, kdy předpokládáme, že už lidi chodí z práce,“ dodala.

Ve čtvrtek předstoupí před účastníky semináře zástupci společnosti Philips.

Ti poskytnou zájemcům cenné informace o tom, jak ušetřit při používání jednotlivých elektrických spotřebičů v domácnostech.

„Hlavním cílem kampaně, nazvané Posviťte si na úspory, na niž navazují nynější semináře, je seznámit širokou veřejnost s tím, jak mohou v domácnosti ušetřit elektrickou energii. Chceme přiblížit občanům, jaké jsou jejich možnosti v oblasti úspor energií, poradit a ukázat jim, že uspořit energie možné je a že to dokážou sami,“ uvedl Bohumil Mazač, generální ředitel společnosti ČEZ, Prodej.

Návštěvníky těchto prakticky zaměřených přednášek kromě zajímavých tipů a debaty na téma úspor s vybranými odborníky čeká i například soutěž o úsporné zářivky.

K tomu mohou lidé vyhrát také dárkové poukazy na nákup v síti Baumax a další zajímavé ceny.

Odpolední energetické semináře pořádá ČEZ v několika městech České republiky. Po Liberci se uskuteční třídenní semináře na severu Čech už jenom v Děčíně, a to v Zákaznickém centru Jordanka v Tržní ulici. Děčínské semináře proběhnou od 16.-18. října

Odborníci ze zmíněných společností i zde poradí lidem, jak optimalizovat spotřebu elektrické energie.