„Nebýt budoucího šampionátu, tolik peněz bychom na rekonstrukci nezískali,“ zdůraznil ředitel kolejí a menz TU Zdeněk Kračmar.

Tři bloky už byly dokončeny

Ke konci srpna bylo prostavěno bezmála 120 milionů korun. V září byly podle Zdeňka Kračmara zkolaudovány tři bloky – B, C, E.

Vedle výtahů, opraveného sociálního zařízení, nových podlahových krytin a dalšího bylo také zrekonstruováno centrální schodiště mezi menzou a blokem D. Dodavatelem je stavební firma Syner.

„Celková kapacita zrekonstruovaných bloků je 1 254 lůžek. U bloku F a B se zvyšuje kapacita o 68 lůžek,“ zdůraznil ředitel kolejí a menz.

Přibyla i nová parkovací místa

V červnu tohoto roku dokončili stavaři parkoviště pod halou a silnici nad budovou M v Harcově. Studenti tak budou mít k dispozici více parkovacích míst.

„Vzniklo zde 88 nových parkovacích míst pod halou a 30 míst u posluchárny M,“ doplnila mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková.

Po prázdninách se na univerzitě sešlo celkem 3 040 žádostí studentů o přidělení koleje v Harcově a 378 žádostí o kolej ve Vesci. Všem žádostem univerzita vyhověla. K hlavním kritériím patří dojezdnost, ta musí být aspoň 45 minut jízdy hromadnými dopravními prostředky z trvalého bydliště studenta.

„Zájemců o koleje je stále dost i přesto, že studenti dostávají peníze na ubytování a mohou si zaplatit třeba pronájem bytu. Studentský život ale zažijí jedině na koleji, navíc tu mají k dispozici internet za pouhých 60 korun měsíčně,“ dodal Zdeněk Kračmar.