Ačkoliv nejoblíbenější penziony nebo chalupy už hlásí plno, pořád zbývá v horách dost volných ubytovacích míst.

„Zimní pobyty, zvláště pak ty silvestrovské, si u nás lidé objednávají od jara. Teď, na konci léta, máme již hodně penzionů a chalup na letošní silvestr rezervovaných,“ potvrdila Barbora Kroftová z agentury Turistik.cz.

Jak řekla, hodně klientů se ptá po pobytu napřesrok, chce si zamluvit penzion či hotel už na zimu 2009.

„Lidé dávají před hotelem přednost chalupám a penzionům, protože většinou na silvestra přijíždějí v partách, a tak chtějí mít soukromí,“ řekla Barbora Kroftová.

Šámalku by chtěli na zimu 2010

Vyhlášená Šámalova chata na Nové louce v Jizerských horách je již nyní obsazena nejen na letošní silvestr, ale i na silvestr 2008 a 2009.

„Hosté si dokonce zkoušejí u nás zamluvit pobyt na zimu v roce 2010,“ uvedla šéfka penzionu Milena Dobešová. „Chalupu nenafouknu, počet lůžek je daný. Ale kdyby chtěl někdo u nás strávit letošní silvestr bez přenocování, může se ještě objednat,“ doplnila.

Někdy zamluvený pobyt hosté odřeknou. Většinou se to ale týká až února.

Silvestr na Šámalově chatě přijde hosta na 700 korun. V ceně je silvestrovské menu a diskžokej.

Silvestr přijde i jen na 300 korun

Ceny silvestrovských pobytů podle Barbory Kroftové od loňska mírně podražily. Průměrně přijde návštěvníka jedna noc od 400 korun výše.

Jednu z nejlevnějších silvestrovských nocí si mohou lidé užít například v penzionu v Janově nad Nisou. Penzion účtuje jen 300 korun za noc a k tomu 60 korun za snídani. Ještě má na silvestra volno.

Chatka ve Smržovce, která leží blízko skiareálu a nabízí pobyt jen pro čtyři osoby, přijímá rezervace pouze na týdenní pobyty. Za týden se silvestrem a celou chatkou zde hosté zaplatí 8 750 korun.

Volné pokoje hlásí také hotel Kořenov. Za týdenní pobyt s polopenzí, včetně silvestra, dá jedna osoba 6 900 korun. V ceně je kromě občerstvení také hudba na celou noc, z níž si host odnese i malý dárek – broušenou skleničku s motivem hotelu.

Silvestrovské ceny nasazují na poslední den v roce takřka všechny penziony a hotely, přičemž některé chalupy a chatky si hosté pronajímají celé, a tudíž se musejí sami postarat o své občerstvení.