Obvykle si kempy účtují poplatky zvlášť za auto, za stan nebo chatku a ještě dělají rozdíl mezi cenou za ubytování dospělého a cenou za pobyt dítěte.

„Pokud k nám přijede rodina s vlastním stanem, vyjde ji jednodenní pobyt i s rekreačním poplatkem obci na 154 korun. Jestli bude bydlet v chatce, zaplatí víc,“ podotkl provozovatel Autocampu Ostrov na Malé Skále Zdeněk Bursa.

Za dospělou osobu si maloskalský kemp účtuje 40 korun, za dítě 25 korun za noc. Auto pak stojí stejně jako dospělý člověk.

„Objednávky přijímáme jen do poloviny července, a jen na minimálně týdenní pobyt. Už jsme hodně zaplnění,“ dodal Zdeněk Bursa, který největší nápor návštěvníků očekává na sklonku července, kdy se na Malé Skále koná festival Benátská noc.

Už nyní má celý červenec zaplněný Camp Březňák na Českolipsku. Chatka vyjde čtyřčlennou rodinu za jednu noc dohromady na 580 korun. „Hosté se k nám vracejí. Pobyt si objednávají už od února,“ řekla správcová areálu Jana Doležalová.

Plno do posledního místa má již nyní na celý červenec také Autokemp Košťálov. Za auto lidé zaplatí 50 korun, za stan o desetikorunu méně. Karavan je přijde na 60 korun, obytné auto na 70 korun.

Za chatku se čtyřmi lůžky a s možností přistýlky dají hosté 350 korun. K této částce ovšem musí připočítat ještě 30 korun za dospělého člověka a 15 korun za dítě. „K nám se lidé objednávají už po Vánocích,“ řekla správcová kempu Milada Chimková.

Nejdráž z celého Libereckého kraje přijde rodinu rekreace u Máchova jezera, a pak také v Krkonoších. K levnějším kempům u Máchova jezera patří Klůček - pronájem chatky na jednu noc stojí podle velikosti od 320 do 640 korun. Čtyřčlenná rodina se dvěma dětmi do 15 let pod stanem zaplatí denně včetně parkování auta 288 korun.

Kemp na Kristýně u Hrádku nad Nisou nabízí v současné době 42 chatek za 320 až 1300 korun na den, ty jsou ale už od června do konce prázdnin prakticky obsazené.

Také v Autocampu Sedmihorky v Českém ráji jsou už chatky na prázdniny obsazeny. „Ubytování v chatce stojí v sezoně od 320 do 1890 korun,“ uvedl Pavel Staffen, vedoucí kempu. Kemp je oblíbeným cílem letní dovolené zejména pro rodiny s dětmi a vyznavače cykloturistiky.

K oblíbeným místům rekreace i přes léto patří kemp Jiskra v krkonošském středisku Harrachov. Tamní pobyt se řadí mezi dražší. Ubytování v chatce přijde na 450 až 1100 korun, pobyt ve stanu pro čtyřčlennou rodinu přijde v sezoně na 475 korun.

V kraji je na 30 autokempů, které nabízejí 15 000 lůžek a více než 2 300 míst pro stany a karavany. Jejichž služeb loni využilo téměř 94 500 lidí.