„Jedny jsou v Německu, jedny v Rakousku a další má Rodinný pivovar Chodovar v Chodové Plané. Čtvrté otevřeme my,“ řekl majitel sklárny a pivovaru František Novosad.

Firma nabídne hostům celkem 8 koupacích nádob. Z toho 6 dvojitých van bude pro jednotlivce a další dvě vany, oddělené paravanem, budou určené pro páry.

„Lázeň namícháme z několika litrů světlé dvanáctky a několika litrů tmavé. K tomu koupel vylepší bylinky a pivní kvasinky,“ prozradil majitel sklárny. „Samozřejmě, že budeme používat naše živé a nepasterizované pivo,“ dodal.

Host zůstane ponořený v lázni nahý asi 25 minut. Během procedury bude pivo také popíjet. Až z vany vyleze, přejde – oblečený jen do prostěradla – do odpočinkové místnosti, kde jej obsluha ještě zabalí do deky. Zde stráví další dvacetiminutovku a vypije další půllitr. Po skončení koupele se ale nesmí osprchovat, aby z kůže nesmyl účinky pivních kvasinek a bylinek.

„Koupel v pivu působí blahodárně proti kožním a ischemickým chorobám, vylepšuje potenci a celkově omlazuje,“ podotkl František Novosad.

Pivní lázně přijdou firmu na 5 milionů korun. Za vstupné lidé dají 700 korun, protože vyhřívané podlahy, speciální tmavá okna a klimatizace nebyly nejlevnější. „Výši určuje i cena piva,“ doplnil Novosad.