„Agentura práce Viktor Burkoň hledá momentálně 20 dělníků pro výrobu cukrovinek,“ potvrdil analytik Úřadu práce v Liberci Ladislav Dvořák.

Jak uvedla pracovnice agentury Viktor Burkoň, cukráře shání agentura pro podnik v Jablonci nad Nisou.

„Původně jsme jich hledali víc než dvacet, ale některá volná místa se už podařila obsadit,“ řekla pracovnice agentury s tím, že jedno místo pro výrobu sladkého pečiva nabízí agentura také ve Vratislavicích nad Nisou. Hledá také cukráře a cukrářky pro balení a malování čokoládových figurek.

Plat až 13 tisíc korun čistého

Na internetových stránkách uvádí agentura Viktor Burkoň také přibližnou mzdu pro ty, které by práce cukráře nebo cukrářky zaujala. U některého místa nabízí 10 až 12 tisíc korun měsíčně čistého,u balení a malování čokoládových figurek uvádí plat až 13 tisíc čistého. Jde ovšem většinou o práci i na tři směny nebo turnusy.

Nejvíce šiček momentálně postrádá firma Johnson Controls. Hledá 95 šiček pro své závody v České Lípě a ve Stráži pod Ralskem. Dalších 29 míst pro šičky má firma Bohemia Fashion v Novém Boru.

„Firma Bombardier Transportation Česká republika v České Lípě má 50 volných míst pro svářeče a 17 míst pro zámečníky,“ přiblížil dlouhodobé požadavky některých podniků analytik Ladislav Dvořák.

Crystalex hledá lidi k nové lince

Novou výrobní linku rozjíždí nyní Crystalex Nový Bor, a především proto firma nahlásila desítky nových volných pracovních míst.

„Crystalex se v databázi podniků s vysokým počtem volných míst objevil nově. V současné době hledá přes dvacet sklářských dělníků a další více než dvacítku dělníků do různých profesí,“ podotkl analytik Úřadu práce v Liberci.

Jak upřesnila personalistka Crystalexu Martina Chodilová, firma ovšem neshání klasické foukače skla či lidi do jiných typických sklářských oborů.

„Chybí nám strojníci k opravám a údržbě sklářských zařízení. Požadujeme alespoň vyučení v nějakém technickém oboru, nejlépe strojního zaměření. Dále hledáme například dělníky k obsluze nové výrobní linky,“ uvedla personalistka. „Dali jsme si inzeráty do několika deníků, takže už se nám nějací zájemci hlásí. Výběrová řízení probíhají, některá volná místa jsme již obsadili,“ doplnila s tím, že strojníkům nabízí firma nástupní plat 14 tisíc hrubého.

Dvě stovky lidí shání Globus

Více než 200 volných pracovních míst nabízí hypermarket Globus, který by měl zahájit provoz v Liberci letos na podzim. Hypermarketu momentálně chybějí hlavně pokladní, doplňovači zboží a prodavači do provozů s obsluhou. S nedostatkem pracovníků se potýkají i další obchodní nadnárodní řetězce, například Kaufland hledá několik desítek pokladních a prodavačů.