Nováček futsalové divize Zlej Se(n) Liberec si připsal další skvělý úspěch. Po vítězství v krajském přeboru vyhrál v České Lípě druhý ročník Turnaje Mistrů futsalových soutěží.

V Lípě se sešla smetánka futsalu, která si to tváří v tvář rozdala na travnatém hřišti. A jak už bývá zvykem, organizátoři Liberec nešetřili a nalosovali jej do základní skupiny smrti, ve které se střetl s týmy: Medailisté z ME (tým složený z hráčů účinkujících v reprezentačním výběru, který v roce 2003 a 2010 dosáhl úspěchů nejvyššího kalibru 3. místo na mistrovství Evropy), KLC Klobouky (vítěz Kladenského OP), SK Olympik Mělník C (vítěz Středočeského KP), FK Baník Chomutov B (vítěz Ústeckého KP), FKMB 99 (vítěz juniorského turnaje Futsal Tour). Výsledky Liberce: Baník Chomutov B 9:1, KLC Klobouky 3:2, Medailisté z ME 3:6, Olympik Mělník C 3:0, FKMB 99 3:0. V minitabulce mezi Mělníkem C, Medailisty a Libercem muselo po stejném počtu bodů, stejných vzájemných zápasech i stejném rozdílu ve skóre rozhodnout pravidlo nejvíce vstřelených branek. Pro Liberec to znamenalo postup ze 2. místa se 12 body a skóre 21:9.

Osmifinále: Liberec - Baník Chomutov 2:1. Čtvrtfinále: Liberec - Olympik Mělník B 4:3. Semifinále: Liberec - FKMB 99 3:2.

Finále: Liberec Medailisté z ME 3:2. Ve finále měli hráči téměř dva 90minutové zápasy v nohou a na úvodu to bylo znát. Nepříliš energie a pohybu. V tom se manévrem jako Messi zablýsklo torpédo Petr Horáček, který si houslemi prohodil statického beka a svou akci dovršil obejitím jednoho z nejlepších brankařů turnaje na 1:0. Postupem času se skóre zastavilo na čísle 2:2 (gól Žoček). Hra pomalu směřovala k penaltovému rozstřelu, ale s tím nesouhlasil v poslední minutě Bernát, který si poradil s gólmanem.

Třešničkou na dortu bylo individuální ocenění pro kapitána týmu Pavla Bínu, který si odnesl sošku pro nejlepšího hráče turnaje a zařadil se tak po bok Aleše Benka, jenž stejné ocenění získal v prvním ročníku Turnaje Mistrů. „Musím vyzdvihnout práci celého týmu, který se od úvodu do posledního hvizdu hnal za vítězstvím, působil velice kompaktně a nakonec si odnesl ten nejcennější kov," potvrdil spokojený Bína.

Liberecká sestava: Soukup - Bína, Bohata, Vodička, P. Horáček - Žoček, Bernát, Beneš. Nejlepší střelci týmu: Bernát 10, Žoček 9, Beneš 8.