Opět kvalitní výkon libereckých futsalistů přinesl vysoké vítězství na hřišti Legie Příbram. V divizi tak Liberec drží třetí místo, ke kterému v Příbrami dobrým výkonem přispěli premianti Juriga, Poživil a Mečíř.

V úvodní pětiminutovce se Liberečtí spíše seznamovali s místní halou a hledali vhodná postavení. Domácí se k vážnějším možnostem nedostávali, ale Liberec se postupně začal dostávat do tempa.

Skóre otevřel již tradičně Žoček bombou na zadní tyč. Stejnému hráči patřil i druhý zásah, který měl obdobné parametry, jako ten úvodní. Pak zvyšoval sváteční střelec Vodička po přesném pasu Děkana.

Čtvrtá branka padla ze sálovky Beneše a bůra dovršil Benek po asistenci Beneše a domácí byli dost bezradní. První zásah si domácí připsali až ve 14. minutě, ale šestý gól obstaral Bína, který využil přečíslení a akci BBB (Beneš, Benek, Bína) sám zakončil.

Po zaváhání hostující obrany Legie snížila, jenže poslední slovo měli hosté po trefě Bíny.

Druhá půle byla již v podání Liberce koncertem. Legii sázel jednu branku za druhou po krásných akcích. Ojedinělé záblesky Příbramských šancí likvidoval skvělý Juriga, který byl krátký pouze na desetimetrový kop za šestý faul.

„V zápase jsme se zpočátku hledali na hřišti s minimálními rozměry. Po této horší pasáži míč minimálně opouštěl naše sálovky. Legie kousala pouze v první půli, kde nebyl rozdíl ve skóre až tak vysoký. V té druhé soupeř absolutně fyzicky odešel a proto tak vysoký konečný výsledek a jistě zasloužený. Na naší straně musíme pochválit naprosto všechny aktéry za zodpovědný výkon. Tým utkání odjezdil od první do poslední minuty, což přineslo i ovoce v podobě šestnácti vstřelených branek," uvedl kapitán Pavel Bína.

Mezi tři hráče zápasu byli z Liberce delegátem zvoleni Aleš Benek a Jakub Žoček. V sestavě kola byl Aleš Benek.

Branky a asistence: Benek 4+2, Žoček 3+3, Beneš 3+2, Vodička 2+1, Bína 2+1, Děkan 1+2, Mečíř 1+0, Poživil 0+2. Liberec: Juriga - Bína, Poživil, Žoček, Vodička - Benek, Beneš, Děkan, Mečíř, Suk.

m Další utkání odehraje Liberec v harcovské hale v neděli 15. listopadu od 19.30 hodin s týmem Hrasl Slaný, který pouze jednou prohrál. Zápas druhého se třetím.