„Dragišo" od začátku bylo při kvalitě hráčů jasné, že projedete soutěží jako nůž máslem. To se stalo, pouze dvakrát jste škobrtli. Byly vůbec někdy nějaké zápasy vyrovnané?

Ano, škobrtnutí jsme měli pouze dvě, a to dvě plichty. Obě byly způsobeny neúčastí mnoha hráčů a při absenci těch klíčových se to na naší hře určitě projevilo. A vyrovnané zápasy jsme určitě měli. Pokud si dobře vzpomínám, tak to bylo s TTNF Liberec, které posílilo hráči ze svého áčka nebo zápas s Nord Servisem, který jsme vyhráli v posledních vteřinách zápasu. Celkově kvalita v porovnání z minulých sezon 
v okrese šla rapidně nahoru, ačkoliv to z některých našich výsledků není moc patrné. Důležité je, že jsme ani jeden zápas neprohráli, a to včetně poháru s divizním mužstvem.

Vzpomeňte na nejvyšší výhry a střelecký rekord jednoho hráče?

Nejvíce branek jsme nastříleli Prašivkám. Tuším že 25, což je údajně dosavadní rekord v okrese, a vysokým rozdílem jsme přejeli i poslední zápas Intermu B, kde jsme dosáhli konečné 200gólové hranice. A právě 
v zápase s Prašivkami se Alešovi Benkovi povedlo vsítit 11 branek. S celkovými 55 trefami se Beny stal nejlepším střelcem soutěže.

Kolik jste v sezoně vystřídali hráčů a kdo patřil mezi opory?

V poli se nám vystřídalo celkem 16 lidí a mezi největší opory patřil bezesporu Bóřa Poživil, Kuba Beneš, Aleš Benek, Kuba Děkan, Ondra Vodička, Fíla Toman, Pavel Juriga, David Urban, Roman Šotola, Míša Rozmajzl a ještě nesmím zapomenout vlastně na sebe. Všichni tito hráči odehráli více jak polovinu utkání. A střelecky nás táhla především trojice Benek, Beneš, Děkan. Dohromady nastříleli více jak polovinu všech branek.

Soutěž se hraje od časného rána. Neměli vaši borci problémy 
s tím, že jste hráli vždy 
od 9 hodin?
Tak čas byl náš největší nepřítel. Těm zodpovědnějším to bylo v podstatě jedno od kolika se hraje, ale upřímně jsme vždy ráno trnuli hrůzou, kdo zaspí nebo není schopen hrát. Nakonec jsme většinu zápasů odehráli důstojně a v dostatečném počtu. Třeba Děkys to neměl vůbec jednoduché, protože o víkendech pracuje a rána pro něj byla krušná. Zaslouží si stejně jako všichni ostatní pochvalu, protože když účast kdokoliv přislíbil, tak tomu tak opravdu vždy bylo. To vše nemění nic na tom, že se všichni už těšíme na zápasy 
v odpoledních nebo večerních hodinách.

Prý budete zakládat i béčko pro okresní přebor? To počítáte, že budete mít tolik hráčů?
Ano, po velkých obavách 
s účastí nás futsal tak nadchl, že založíme i B mužstvo. To si vezme pod svá křídla Roman Šotola a všichni se budeme navzájem prolínat a doplňovat dle možností. Nějaké nové tváře můžeme očekávat, ale nebude to tak dramatické.

Většina z vás jsou aktivními fotbalisty. Nebude problém hrát krajský přebor, který se hraje jiným systémem?
Problém by to neměl být 
z jednoho prostého důvodu. Domácí zápasy si stanovíme sami, tudíž by jsme je měli všichni stíhat, a ty venkovní, co jsem koukal, tak se hrají většinou v pátek či v neděli večer. Tudíž by se to nemělo nikomu krýt.
S jakou vizí jdete do kraje? Poměřili jste síly s divizním mužstvem v poháru. Tam už bývají hráči, kteří se na futsal specializují. To už nebude jen procházka a honění skóre, ale občas i boj.

BINIČ. Pavel Bína.
Myšlenku zůstat v okrese jsme opustili, a to právě ze dvou důvodů. Vyhrávat je super, ale určitě nás všechny víc potěší vyhraný zápas 
s vyrovnaným soupeřem, než bezproblémové vítězství. Proto chceme kraj okusit už jen ze zajímavosti, jak na tom jsme, a já jsem stále stejného názoru, že hrát futsal se dá 
s každým.
Vyšší soutěže jsou spíše 
o možnostech daných hráčů, než o samotné kvalitě. A ten druhý důvod je, že jsme sehnali veškeré prostředky na celou příští sezonu, a tak by byla škoda toho nevyužít. Vize tedy určitě jsou, ale ty nebudu vyslovovat raději nahlas.

Na kom budete do nové sezony stavět a budete občas trénovat?
Stavět budeme na stále stejném složení týmu. Nemáme u nás nikoho, na kom by to celé stálo. Na hřišti se potřebujeme všichni navzájem. Vzhledem k tomu, že je před námi šestiměsíční pauza, tak by jsme určitě alespoň jednou v týdnu trénovat chtěli. Zároveň by jsme rádi tradičně objeli pár venkovních turnajů, na které se těšíme.

Sezona je hodně daleko – až na podzim, ale zeptám se, co bude vaším cílem?
Tak budeme se hlavně chtít udržet. To byl vtip. Kraj nebude ale nic jednoduchého. Týmy mají svou kvalitu, ale určitě by jsme nechtěli dopadnou stejně jako loňský vítěz okresu Pampuch, který měl plná ústa řečí a nakonec se do okresu málem vrátil, nebýt dvou tragických týmů z České Lípy a staříků z Alexu. Budeme se chtít určitě pohybovat v horní polovině tabulky.

Nějaká slova nakonec?
Určitě bych chtěl za celý tým poděkovat všem lidem, kteří v průběhu sezony projevili zájem a podpořili nás. Ať to bylo po stránce finanční nebo materiální. Konkrétně Kubovi Vanišovi, zastupující SERVIS Liberec, Urbičovi 
a Ibimu, který nás sem tam přišel vyblejsknout.