Do poloviny trati, která kvůli oteplení nevedla přes Olivetskou horu a Jizerku, jela vpředu početná skupina i s Řezáčem. Asi 18 kilometrů před cílem se odpojila norská trojice Pedersen, Petter Eliassen a Trod Asle Gjerdalen, který později odpadl.

Pedersen s Eliassenem si postupně vypracovali téměř minutový náskok. Ve sjezdu na stadion v Bedřichově využil Pedersen rychlejších lyží, soupeři ujel a už několik metrů před cílem slavil první vítězství v sérii Ski Classics. "Byl jsem ráno unavený a nevěděl jsem, co se mnou závod udělá. Začátek byl tvrdý, ale pak jsem se rozjel a cítil jsem se výborně," řekl Pedersen České televizi.

Řezáč se držel v přední skupině, ale v závěru měl ve sjezdu horší lyže a nemohl bojovat o třetí místo. "Závod byl dobrý, ale jsem zklamaný," uvedl trojnásobný vítěz Jizerské padesátky.

Do závodu nenastoupil jeden z favoritů Johan Kjölstad z Norska. Loňský vítěz série Ski Classics ráno před startem upadl a potloukl se.

V závodu žen krátce po startu ujely Smutná s Japonkou Masako Išidaovou, které se pravidelně střídaly a neměly konkurenci. Smutná měla lepší soupaž a nakonec japonskou soupeřku porazila o 47 vteřin. "Je to neuvěřitelné. Ještě jsem to nezažila dojet takhle první," řekla Smutná, která ve Světovém poháru na stupně vítězů nikdy nedosáhla.

Nejlepší běžkyní s českou vlaječkou za jménem byla jedenáctá Adéla Boudíková z nového dálkového týmu Lukáše Bauera.