Závodu, který byl finančně podpořen ze Sportovního fondu Statutárního města Liberec, se zúčastnilo 52 žen a 29 mužů. Z Liberce startovalo 27 skokanů.

Diváci viděli nejen jednoduché sestavy mladých závodníků, ale i náročné sestavy s několika trojnými salty.

Frydrychová dokonce posunula český rekord obtížnosti o 0,6 bodu na novou hodnotu 14,8 bodu a zaslouženě zvítězila. Do finále se probojovala i Sandra Opalecká a nakonec skončila čtvrtá. V mužích barvy Liberce hájil Kryštof Bäumelt, který do finále postoupil na 6. místě.

Ve své poslední sestavě se pokusil o osobní rekord se dvěma trojnými salty, ale bohužel neúspěšně a nakonec klesl na 9. místo. V kategorii žákyň se do finále probojovaly tři závodnice z Liberce. Eunika Rozkovcová (5.), Dana Lavková (7.) a Barbora Žůrková (10.). Mezi žáky měla Lokomotiva ve finále také tři zástupce: Matouš Drahoňovský (5.), Michal Pelant (6.) a Martin Drozdík (9.).

V soutěži synchronních dvojic nejlépe z libereckých závodnic zacvičily Bendová/Jechová (5.) a Žůrková/Lavková (9.). V mužích si vítězství vybojovala dvojice Kryštof Bäumelt s Adamem Sültem a na třetí místo vystoupili mladíci David Hruda s Janem Kubáčkem.

V celkovém hodnocení poháru za rok 2011 se nejlepší liberečtí skokani umístili takto. V ženách Sandra Opalecká 4., v mužích Kryštof Bäumelt 7., v žákyních Eliška Patrmanová 5., v žácích Michal Pelant 5., synchron ženy Lavková/ Žůrková 6., synchron muži Kryštof Bäumelt / Adam Sült (Rožnov) 1.

„Pro mnohé to byl poslední závod letošní sezony a mohou se už těšit na klidné vánoce. Zitu Frydrychovou však čeká další sportovní příprava. Na nedávném MS v Birminghamu skončila na 12. místě a začátkem ledna letí do Londýna na druhý kvalifikační závod, ze kterého může postoupit na Olympijské hry do Londýna. Šance na postup jsou veliké, ale poslední krůček bývá nejtěžší. Zita se tomuto sportu intenzivně věnuje dvanáct let. Má za sebou hodně zkušeností z vydařených, ale i z prohraných závodů. V sobě však má tolik bojovnosti, že věřím v její postup,” uvedl trenér Miroslav Patrman.