Dobrovolnický EYOWF TEAM by mělo tvořit zhruba pět stovek zájemců, kteří dosáhli alespoň šestnácti let.

Stejně jako každá jiná významná sportovní událost ani EYOWF 2011, jehož se zúčastní okolo 1500 aktérů z více než 45 zemí Evropy, se neobejde bez pomoci dobrovolníků. Organizátoři zimního festivalu počítají se členy tzv. EYOWF TEAMU například na sportovištích při zajišťování průběhu jednotlivých disciplín, při akreditaci či ubytování. Budou se také podílet na dopravních kontrolách, zajišťování bezpečnosti nebo jako atašé výprav.

Možnost zapojit se do příprav a organizace festivalu má každý zájemce. „Členství v týmu není opravdu nijak omezeno, jedinou podmínkou je minimální věková hranice šestnácti let. Důležitá je především vůle a snaha pozitivně přispět ke společnému cíli a poctivý přístup při výkonu dobrovolnické funkce,“ říká výkonná ředitelka EYOWF 2011 Kateřina Nyčová.

EYOWF TEAM vytvoří zhruba pět set dobrovolníků. Všichni uchazeči o spolupráci při přípravě a organizaci zimního festivalu 2011 naleznou kompletní informace na internetové adrese www.eyowf2011.cz, kde mohou rovněž vyplnit vstupní formulář. Na webových stránkách naleznou i podrobnou specifikaci práce v jednotlivých sekcích.

Organizační výbor kromě nezbytného proškolení připravuje pro dobrovolníky také pestrý sportovní, kulturní i společenský program. „Prostřednictvím speciálního programu chceme z dobrovolníků vytvořit soudržný tým, který dokáže nejen stoprocentně plnit přidělené úkoly, ale také se společně bavit a aktivně trávit volný čas,“ vysvětluje koordinátorka sekce dobrovolníků a členka organizačního výboru EYOWF 2011 Vanda Šulcová.

Zimní evropský olympijský festival mládeže představuje vrcholnou událost mladých sportovců do 18 let. Tato akce se koná ve dvouletých cyklech a vždy v lichých letech z iniciativy Asociace evropských olympijských výborů (EOV). Liberecký kraj zvítězil se svou kandidaturou v prosinci 2006. Ve dnech 12. - 19. února 2011 zavítá do Liberce, Jablonce, Rejdic i dalších středisek regionu zhruba 1500 účastníků z více než 45 evropských zemí - budoucích hvězd světového sportu. Medaile se budou rozdělovat v osmi druzích sportu: alpské lyžování, běh na lyžích, biatlon, krasobruslení, lední hokej, severská kombinace, skoky na lyžích a snowboarding.

(kz)