Novinkou, při které si pořadatelé vzali vzor ze soutěží z 19. století, byla možnost dokoupit 10 ran a nahradit nejhorší nastřílenou položku. Toho využil i pozdější vítěz Václav Haman z Rapidu Plzeň, v současnosti nejlepší střelec v republice, olympionik a účastník posledního finále Světového poháru v Číně. Dosáhl výsledku 383 bodů a suverénně vyhrál kategorii mužů. Zvítězil i v absolutním pořadí, ale jen díky vyšší nastřílené položce.

Stejného výsledku totiž dosáhla i vítězka kategorie žen Aneta Brabcová ze stejného oddílu. Brabcová je jednou z největších střeleckých nadějí – věkem ještě juniorka, i když má ze sebou už několik účastí na evropských a světových soutěžích. Na druhém místě v obou kategoriích skončili domácí – František Blažek, člen juniorské reprezentace, (366 bodů) v kategorii mužů a Jana Lauermannová, členka ženské reprezentace, (378 bodů) v kategorii žen. Stejně jako na druhých místech i třetí v pořadí stříleli lépe v kategorii žen – Klečková z Manušic (členka výběru nejlepších střelců ČR do 18 let) nastřílela 369 bodů, zatímco Klimánek z Jablonce jen 332 bodů.

„Věříme, že ruprechtičtí střelci zahájili novou tradici soutěže, která má podporovat nejnáročnější střeleckou disciplínu - třípolohový standard (střelba leže, stoje a kleče), kterou na olympiádě střílí jak kategorie žen, tak mužů,“ uvedl ředitel závodu Milan Regner.