Takže místo Lokomotivy Liberec B bude o II. ligu žen bojovat druhý Rumburk. Na dalších místech KP I. třídy žen skončily týmy: Nový Bor, 4. Sokol Tesla Stráž nad Nisou, 5. Rokytnice, 6. Jablonex Jablonec nad Nisou, 7. Železný Brod, 8. Bižuterie Jablonec n. N., 9. Turnov, 10. ToRiK Doksy.

Vítězný Liberec vyhrál 33 mistrovských zápasů ze šestatřiceti a soupeři na něm udělali jen 24 setů. „Takhle to odříkáváme již deset let,“ potvrdila Dagmar Varnušková z liberecké Lokomotivy.

„Za prvé jsme staré, za druhé je nás málo a za třetí nemáme peníze,“ vypočítala. „Všechno si platíme my samy, pomalu se rozpadáme. Mladé jdou na studia, ty starší na mateřské a my, ty nejstarší, pomalu končíme. Takže se spíše rozpadáváme. Přitom věřím, že bychom na druhou ligu hráčsky měly,“ dodává Varnušková.

Béčko liberecké Lokomotivy trénuje v zimě jednou týdně, přes léto dvakrát, a to na hřištích na beach volejbal na přehradě nebo na VTJ ve Svojsíkově ulici. Samozřejmě, že jsou bez trenéra.

O první místo v soutěži se zasloužily: Varnušková, Bryknarová, Tůmová, Dvořáková, Škodová, Bednářová, Barešová, Vávrová, Studená. V krajském přeboru mužů I. třídy zvítězil Turnov před Rumburkem a Smržovkou. Další pořadí: 4. Tesla Stráž nad Nisou (jediný účastník z Liberecka), 5. Vysoké nad Jizerou, 6. Tanvald, 7. Varnsdorf, 8. Jablonné v Podještědí, 9. Mnichovo Hradiště. Zde jde do kvalifikace o II. ligu Turnov.