Liberec Handball - Slavia Praha 27:29 (14:15)

Úvod patřil jasně Libereckým. S obrovským nasazením a chutí vyhrát vstoupili domácí do zápasu a během deseti minut si vybudoval náskok sedmi branek (9:2). V tu chvíli byli slávisté zralí na ručník a hostující trenérka na to zareagovala oddechovým časem. Bohužel po něm jakoby na hřiště nastoupili dva jiné celky. Domácí přestali hrát s takovou chutí jako předtím, naopak zkušení hosté přidávali jeden gól za druhým. Bohužel k tomu všemu se po 12 minutách hry zranil střelec domácích Burda, který s vyhozeným ramenem již do utkání nezasáhl. Po zbytek prvního poločasu pokračovalo trápení domácích střelců, kteří si lámali zuby na výborně chytajícím brankáři. Když se k tomu přidalo ještě několik zbytečných technických chyb, prohrávali v poločase o jeden gól.

Úvod druhé půle vypadal tak, jak skončila první. Domácím se stále nedařilo najít recept na hostujícího gólmana, který tak svými zákroky držel vedení na straně Slavie. Naopak hosté se prosazovali z mnohdy až nemožných pozic. Stav byl vyrovnaný téměř po celý druhý poločas, až 10 minut před koncem začali hostující utíkat domácím hráčům a tříbrankový náskok, který si v této době vypracovali, se později ukázal jako rozhodující. Domácím už nestačili síly, aby s výsledkem něco udělali a nezmohli se na víc než na snížení.

Na hře domácích se podepsal jejich úzký kádr. I kvůli marodce do zápasu zasáhlo jen deset hráčů a dva brankáři. Po zranění střelce Burdy pak nebyl kdo by ho na hřišti adekvátně nahradil. Střelecky se dařilo především Kamarytovi a Vrbovi, kteří byli nuceni odehrát celý zápas, což se projevilo únavou ke konci. Liberecké opět trápila malá produktivita na pozici křídel, naopak ze stejných pozic soupeř nastřílel nejvíce branek. Rozhodla také kvalita hostujícího gólmana a velkou měrou se podepsal na vítězství. K poslednímu podzimnímu zápasu jede Liberec na hřiště posledního celku tabulky Bělé pod Bezdězem.

Sestava (branky) LH: Kotek, Harbich Vrba (7), Kamaryt (6), Morava (5), Ploch (5), Eliáš (2), Burda (2), Kulík, Martenek, Šefl.