Jako každoročně bylo místo startu Harcov Myslivna a po lesních cestách závodníci dorazili do cíle na Maliník v Jizerských horách. Trať měří 6 100 metrů a převýšení je 400 metrů.

Závod organizuje SŠaMŠ, Na Bojišti, Liberec s povolením od Lesů ČR, a.s. V letošním roce byla hojná účast středních škol Libereckého kraje a dva závodníky přivezl pan učitel tělesné výchovy z Weinau Schulle Zittau. Studenty přivítal ředitel školy SŠaMŠ, Na Bojišti 15, Liberec Ing. Zdeněk Krabs, PhD.

Všichni účastnící obdrželi v cíli tričko s logem závodu, chlapci a dívky na prvních třech místech věcné ceny, diplomy a medaile.

V letošním ročníku zvítězil student ze SPŠS (stavební) František Švandrlík v čase 21:49 minut. Nejlepší čas mezi děvčaty měla studentka Natálie Faltová studující střední školu v Kateřinkách Liberec, která trať zdolala za 35:09 minut.

Poděkování patří SŠaMŠ, Na Bojišti, Liberec, která každoročně zajišťuje trička a materiál pro pořádání závodu. O hladký průběh závodu se postarali rozhodčí – Karel Brokl, Petra Picková, Jiří Hozák a Josef Malec.

Příští 23. ročník Závodu horských kol do vrchu se bude konat 9. září 2021.

Ivana Mikesková