Devátého ročníku Barencupu v německém Bindlachu se zúčastnilo celkem 415 závodníků z 45 oddílů Německa a České republiky.

„V Bindlachu jsme startovali poprvé a byli jsme velmi překvapeni jak účastí, tak kvalitou. Přípravka a mladší žáci startovali v zápase ve volném stylu. Náš oddíl se specializuje na zápas řecko-římský, takže jsme čekali určité potíže, a ty se bohužel vyplnily. Pro ilustraci, náš nejlepší zápasník v přípravce , Matěj Šefr se na medailový stupínek nevešel. Nestačily mu ani čtyři vítězství ve skupině a po dalších třech porážkách se umístil na 6. místě. Ale převažovala pozitiva. Kluci si zvykali na odlišný způsob boje, jiné soupeře a zjistili, že se musí stále co učit. Na druhé straně nečekaně vybojoval 1. místo Dominik Vobecký a bronzovou medaili Radim Borisov. Na 4. místech skončili Martin Zajíček a Dominika Mlynářová. Zklamání nám připravil svým přístupem a umístěním Marek Pavlišta. Byť jsme vybojovali pouze dvě medaile, byl tento turnaj výbornou prověrkou na další turnaje,“ uvedl trenér Alois Stahoň.

Umístění chrastavských závodníků:
Starší přípravka – 25 kg: 6. Culek Filip, 31 kg: 6. Šefr Matěj, 34 kg: 22. Kučera Tomáš, 42 kg: 12. Rubeš Marek, 46 kg: 1. Vobecký Dominik, mladší žáci – 34 kg: 3. Borisov Radim, do 38 kg: 7. Pavlišta Marek, 42 kg: 7. Vacek Jan, 46 kg: 13. Myslikovjan Dan, 76 kg: 4. Zajíček Martin, kadeti – 58 kg: 7. Zajíček Ladislav, kadetky – 60 kg: 4. Mlynářová Dominika.