„Náš zdravotní stav nám bohužel neumožnil dát dohromady dostatečný počet hráčů pro sehrání sobotního utkání v Kolíně. Představitelé kolínského klubu naši situaci chápou, nedávno si tím prošli oni, když překládali zápas 4. kola Českého poháru. Navíc v době dohodnutého náhradního termínu mají volno, neboť měli hrát proti Brnu,“ uvedl k situaci tiskový mluvčí Kondorů Jakub Důra.

„Z důvodu tohoto posunu jsme požádali také o změnu termínu utkání v Děčíně ze soboty 21. února na pátek 20. To se díky vstřícnosti děčínského vedení také podařilo, a tak se můžeme dát přes víkend zdravotně dohromady. Ještě jednou touto cestou děkujeme za vstřícnost vedení NBL, Kolína i Děčína. Náročná série utkání na soupeřových palubovkách se tím pro nás ještě ztěžuje, ale nejvíce nás mrzí zrušení plánovaného zájezdu do Kolína pro naše fanoušky,“ dodal Důra.

Nejbližší program zápasů BK Kondoři: Středa 18. února: Karma Poděbrady – Kondoři Liberec (18), pátek 20. února: BK Děčín – Kondoři Liberec (18), neděle 22. února: BC Kolín – Kondoři Liberec (17.45).

Kondoři vyhráli poslední tři utkání Mattoni NBL v řadě a prokousali se tak na průběžné páté místo v tabulce, která je pokřivená lichým počtem účastníků.

(spo)