Jihostroj po dvou setech sice vedl 2:0 a měl nakročeno k hladké výhře, jenže koncovku třetí sady urval Liberec a ve čtvrtém setu bylo vyrovnáno. Opaření domácí prohrávali i v tie-breaku 5:8, ale nakonec dokázali průběh zvrátit a připsali si další výhru 3:2 proti lídrovi tabulky.

„Oba týmy si zasloužily vyhrát, ale Budějovice byly šťastnější. Myslím si, že v tie breaku jsme byli lepší. Vedli jsme o tři body a v tu chvíli jsme potřebovali uhrát další bod, což se nám bohužel nepodařilo. Jsem hrdý na svůj tým, že jsme se zvedli z výsledku 0:2,“ hodnotil kouč Dukly.

„Vypadalo to, že tady prohrajeme 0:3, takže jsme rádi za jeden bod. I když ve čtvrtém setu jsme si dokázali, že jsme si z Budějovic mohli odvézt víc. Teď nás to může jen mrzet, protože jsme si zápas prohráli sami vlastními chybami,“ přidal liberecký kapitán Lukáš Ticháček.

Martin Kryštof, kapitán Jihostroje, si pochvaloval první dva sety. „To se hrál dobrý volejbal a díky našemu servisu a obraně se vyvíjely lépe pro nás. Ve třetím setu došlo k obratu, protože Liberec začal hrát lépe na servisu a trochu nás odtáhl od sítě. Byly tam i nějaké naše nepřesnosti. Čtvrtý set bych raději z hodnocení vynechal úplně. V tie breaku se měnily strany za stavu 5:8 a nevypadalo to vůbec dobře, nicméně díky obraně na síti i v poli jsme se dokázali vrátit do pátého setu a otočit ho,“ řekl.

„Soupeř začal od třetího setu riskovat servis a vycházelo mu to. Musím říct, že Liberec je velmi dobře poskládaný tým. Zdá se mi, že zapracoval na příjmu. Je právem na prvním místě a o to více si cením toho, že jsme ho dokázali porazit,“ dodal očividně spokojený domácí trenér Vojtěch Zach.

Liberecká parta má na čele tabulky pětibodový náskok na Karlovarsko, které má ale o jeden zápas méně. V sobotním 23. kole bude mít Dukla volný los.


Extraliga volejbalistů, dohrávka 22. kola:

Jihostroj Č. Budějovice – Dukla Liberec 3:2 (24, 22, -23, -13, 14)

Rozhodčí: Krtička – Dmejchal. Diváků: 591.
Jihostroj: Giraudo, van Schie, Sedláček, Polák, Licek, Stojlovič, libero Kryštof - Ondrovič, Michálek, Kriško, Piskáček.
Dukla: Krajčovič, Ticháček, Demar, Veselý, Gavenda, Dias Gomez, libero Maar - Staněk, Bryknar, Jemeljanovs, Pavlíček.