Brzy by tak podle expertů mohla přijít doba, kdy vystoupí ve Světovém poháru na stupně vítězů. „Chybí mu krůček, už v Alta Badii to mohlo vyjít,“ uvedl Bohumír Zeman, který stál v obřím slalomu jako poslední Čech na stupních vítězů – v roce 1980 byl třetí. „Ve finále to jsou desetinky, což znamená projet jeden dva oblouky ještě o trochu líp,“ mínil Zeman. 30letý Bank už jednou na „bedně“ ve Světovém poháru stál, před třemi lety skončil třetí v superkombinaci v americkém Beaver Creeku.

Šestý byl v kombinaci na olympiádě v Turíně 2006 nebo na MS ve Svatém Antonu 2001. Jinak se většinou pohyboval na hranici třicítky, ale nyní začíná elitě konkurovat. Talent a píli měl Bank vždy, ale srážely ho zdravotní problémy. Naposledy nelyžoval rok a půl kvůli zlomenině nohy z tréninku v Kitzbühelu. „Čtyři roky jsem promarodil,“ spočítal Bank. Tvrdil, že se to snaží brát pozitivně a zranění ho změnila. „Jsem jiný, lepší člověk. A to se projevuje i v lyžování,“ řekl Bank. „Teď je delší dobu zdravý, má zkušenosti a všechno se mu sešlo,“ doplnil reprezentační i klubový kolega Kryštof Krýzl.

„Čtyři roky jsem promarodil. Jsem jiný, lepší člověk. A to se projevuje i v lyžování.“ Ondřej Bank, český reprezentant

U Banků doma se kvůli častým špatným zprávám neslaví synovy výsledky, ale fakt, že je v pořádku. „Když otevřeme šampaňské, tak připíjíme na zdraví a ne na výsledky,“ řekl otec Ivan Bank.

Pokud Bank vydrží v nastoleném rytmu, tak by na konci sezony mohl překonat Zemana v celkovém umístění v SP. Zeman skončil před 31 lety sedmnáctý, tedy na pozici, která Bankovi v současnosti patří. „Určitě má na to, aby to vylepšil. Když mu to jde, trefuje se do desítky stabilně a má na to, aby se dohrabal dál,“ uvedl Zeman.