„Bude to zajímavý závod, trať je tvrdá a plná zatáček a skoků, hodně technická, což mi vyhovuje. Po tréninkových jízdách se cítím velmi dobře, chci postoupit co nejvýše, nejlépe samozřejmě do finále. Rozhodovat se ale bude nejspíš už na startu. Trať je velice úzká, takže předjíždění bude hodně náročné,“ říká česká skicrossová dvojka, Zdeněk Šafář, jenž do letošní sezony vstupuje v novém závodním oblečení značky Kjus.

„S vybavením jsem letos velmi spokojen a také podmínky při závodech mám mnohem lepší než vloni. Letos s námi jezdí fyzioterapeut, který se mnou v posledních dnech hodně pracoval, máme také servismana, takže si nemusím lyže připravovat sám, a o to více se mohu soustředit na samotný závod. Věřím, že na výsledcích to bude znát,“ vysvětluje Šafář.

Úvodního závodu Světového poháru ve skicrossu se zúčastní kompletní světová špička. Chybět nebude vůbec nikdo. Česká republika má ale v St. Johann in Tirol také slušné zastoupení, sedm mužů a dvě ženy. Chybět samozřejmě nebude ani Tomáš Kraus. „Panuje tu výborná nálada a optimismus, z českého skicrossu se konečně stává týmová záležitost, a to mě velice těší,“ uzavírá Zdeněk Šafář.