FBC ČPP Ostrava

Ostrava skončila v loňském ročníku v základní části na šestém místě a v play-off tak narazila na Chodov. V sérii sice i vedla, ale nakonec prohrála 4:2 na zápasy.

Ostravě se povedlo udržet kostru týmu včetně Michala Sládka a Matyáše Šindlera. Trenér Karel Ševčík navíc přivedl z Otrokovic Tomáše Sovjáka a Marka Zapletala. Největší posilou je ale reprezentační brankář Jan Binder, který dorazil ze Švédska.

„Navážeme na věci, které již fungují. K výborné obraně chceme přidat kvalitu v útoku. Jsme hladoví po úspěchu,“ uvedl kouč Karel Ševčík.

Ostravští se během přípravného období zúčastnili Poháru Českého florbalu a ve své skupině obsadili druhé místo za Otrokovicemi, což znamená postup.

FBC Liberec

Liberec v předchozí sezóně skončil na devátém místě a boje v play-off mu jen těsně unikly. Kariéru posléze ukončili Salát, Marek a Veselý. Mužstvo naopak posílili Hejduk, Kárník a Šoltys. V brance bude nadále operovat dvojice Vaníček, Janota. Posilu hlásí také realizační tým, k trenérovi Zdeňkovi Skružnému přišel Miroslav Nečas.

Také Liberec se zapojil do Poháru Českého florbalu, ale v konkurenci Mladé Boleslavi, České Lípy a Ústí nad Labem obsadil ve skupině třetí pozici.