Kvalitní a vyrovnané družstvo Liberce bude i letos jednoznačným favoritem. Silný bude jistě i Hradec Králové a nejvíce se posílilo Ústí nad Labem, které loni bojovalo o udržení. Nijak zaostávat zřejmě nebudou ani atleti z Turnova a Jablonce. Oba nováčci, Nové Město a zvláště Děčín by teoreticky měli být nejslabšími soupeři. Soutěž bude mít jako tradičně čtyři kola. To první se uskuteční zítra na stadionu v Liberci, za čtrnáct dnů nato budou závodníci bojovat v Jablonci nad Nisou a ještě před prázdninami stihnou třetí kolo v Děčíně (21. června). Ligu zakončí 23. srpna v Turnově.

Na mistrovství republiky v maratonu skončil Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec) na vynikajícím druhém místě v čase 2:21,49 jen osm sekund za mistrem ČR Petrem Pechkem (TJ Maraton Stav Úpice).

Veterán František Bém (87 let) zahájil letošní běžeckou sezonu Staropackým horským krosem na 4,4 km za 34:50 min. a v nejstarší věkové kategorii nad 70 let zvítězil. V dalším závodě na 19. ročníku Vrchlabského krosu (8 km za 61:42 min), vyhrál v nejstarší vypsané kategorii nad 80 let. Vrchlabský kros absolvoval Bém pošestnácté, z toho dvanáctkrát zvítězil.