Ode dneška do neděle se koná VIII. ročník. Do Liberce se tak sjedou družstva minižáků a minižákyň z celé České republiky, dosud se zúčastnilo 183 družstev.

Turnaj se stává setkáním trenérů, funkcionářů a všech těch, kteří se věnují házenkářské drobotině. Během tří dnů sehrají družstva spoustu utkání a současně mohou dosyta využít bohatou nabídku, kterou město Liberec nabízí.

Megacup Minihandball Liberec (původní název) je již tradičně významnou akcí nejen pro liberecké házenkáře, ale i pro město Liberec a Liberecký kraj. Obě instituce nemalou měrou napomáhají a podporují celou akci. Nezanedbatelná je i každoroční podpora Severočeského oblastního svazu házené a Českého svazu házené, když se účastní jeho funkcionáři jako hosté, ale i aktivně v řadách rozhodčích, trenérů nebo pořadatelů.

Mega Mini Liberec 2008 se bude konat v termínu 20.–22. června. První zápasy se hrají dnes od 9 hodin. Turnaj je vypsán pro kategorii minižactva 6+1 (chlapci i dívky dohromady, mohou startovat i smíšená družstva), děti ročníku narození 1997 a mladší. Turnaj lze považovat za největší turnaj v ČR v kategorii minižactva.

Uskuteční se v areálu ZŠ Dobiášova v Liberci, kde budou některá družstva rovněž ubytována a kde se budou účastníci i stravovat. Hrát se bude na třech hřištích s umělým povrchem (2x polytan a 1x umělá tráva). Pro účastníky je opět připraven kvalitní doprovodný program včetně návštěvy Aquaparku a IQparku Centra Babylon a zoologické zahrady. (mml, jsj)