Pavel Bína bude velice pravděpodobně působit v áčku, ale u rezervy má pozici hrajícího vedoucího.

Většina oddílů má problémy složit sestavu, protože lidi v míčových sportech jaksi chybí a nejsou. Vy jste tedy úplně jiný případ, protože kádr celého Zlýho snu má 45 hráčů. Zřejmě také proto jste založili i béčko.

Béčko jsme založili z více důvodů. Jak už jsem se po minulé sezoně zmiňoval, tak by nás zřejmě nebavilo hrát neustále jednu soutěž. Všichni u nás chtějí liberecký futsal pozvednout výš, a to už jen proto, že se tu rozpadly dva nejlepší týmy (Andy Liberec, Slavia TU Liberec) a nikdo další, kdo by hrál na špici alespoň v divizi nebo ve druhé lize zde zkrátka není. Rádi bychom se toho někdy dočkali. Zároveň projevila zájem spousta lidí si za náš tým zahrát. V jednom týmu bychom se těžko protočili a právě kvůli tomu jsme béčko založili. Stalo se, že jsme museli i některá velká jména odmítnout. Chceme si zachovat tvář. Tým byl založen hlavně na základě přátelství a toho se budeme držet. Aktivních hráčů je kolem 26 a prostě se budeme navzájem prolínat, aby kvalita neopustila ani jeden mančaft. Vše bude záležet na jednotlivcích.

Posílili jste i áčko v kraji? Loni jste ukázali, že máte velkou sílu.

Posílili. Největšími posilami jsou Žoček a Vogt (Slavia TU Liberec), Soběslav, Rašín (Andy Liberec), Jan Klíma a také Jan Mečíř, který se jeví velice dobře. Všichni jsou našimi kamarády, takže nebyl problém je mezi nás zařadit.

S jakými ambicemi do soutěže jdete? Loni áčko vyhrávalo dost vysoko (zápas dokonce 26 gólů) a složení soutěže se moc nezměnilo. A před soutěží jste říkali, že postupovat nechcete a nakonec jo. Tak s jakou?

Myšlenky se změnily, a to hlavně díky našim sponzorům Lites a Servis Liberec, kteří se ničemu nebrání a rádi nás uvidí ještě výše. Prostředky jsou důležité. Bez těchto dvou partnerů bychom nebyli tam, kde jsme, a za to jim patří velký dík. V kraji je spousta kvalitních mužstev, kteří mají futsal už zažitý. Bude to dlouhá cesta. Na papíře se futsal nehraje. Když se podíváte na naše složení, tak určitě na krajské úrovni není, ale to nerozhoduje. V půlroční pauze jsme se pilně připravovali, trénovali taktiku a sehráli spoustu přátelských utkání. Například jsme porazili zaslouženě druholigové Malibu Mladá Boleslav 5:3. Uvidíme, co nám napoví první odehraná kola a jakým směrem se budeme ubírat. Každopádně se budeme snažit o postup na obou frontách!