Obhájkyním bronzových medailí se dařilo a na domácí palubovce porazily bez ztráty setu Liberec. Ten favorita potrápil jen ve druhé sadě, kterou ztratil až v koncovce 25:27.

Pro hostujícího trenéra Pecha to byla po čase extraligová premiéra, stejně tak i pro Chroustovskou, Ševčíkovou, Novotnou a Lauerovou. Domácí trenér Mitáč měl k dispozici obě reprezentantky z nedávného světového šampionátu v Japonsku - Kallistovou a Vanžurovou.

V prvním setu měly domácí hráčky velmi dobrý servis, z něhož hodně těžily. Takže celkem snadno vedly 16:8 a do konce sady povolily Libereckým jen tři body. Jedenáct bodů bylo na úvod tragických.

Olymp zřejmě snadně zvládnutý set ukolébal, polevil v koncentraci a také se dost špatně vypořádával s libereckým podáním. Hostující hráčky se zvedly po několika zvládnutých, těžkých míčích a v průběhu vedly již o čtyři body. Koncovku však zvládly domácí, přestože měly Liberecké dva setboly.

Ve třetím setu se Pražankám povedl vstup (6:0) a Liberecké tahaly za kratší provaz. Udělaly jen čtrnáct bodů a za hodinu odešly z palubovky poraženy. „Olymp byl lepším družstvem. Poznamenala nás nervozita se silným týmem a první set ovlivnil celý zápas. Museli jsme se obejít bez zraněné Rutarové. Snažili jsme se zvednout, což se nám ve druhém setu poměrně dařilo, ale zkazili jsme strašně moc servisů. Vázla přihrávka a tím i útok,“ hodnotil trenér Vladimír Pech.

Extraligový začátek

Rozhodčí: Kvarda, Fink.
Čas: 62 minut. Diváci: 100.
Liberec: Chroustovská, Vinecká, Ševčíková, Rašková, Novotná, Kinská, libero: Lauerová. Střídala: Ševců.
Trenér: Vladimír Pech.