Vysokoškoláci se na úvod sezony drží s polovičním ziskem bodů

Liberec - Basketbalisté Slavie TU Liberec zahájili nový ročník druhé ligy mužů dvěma zápasy na domácí palubovce vHarcově. Vedli si v nich napůl úspěšně, když v premiéře selhali, ale proti béčku USK získali všechny body.

17.10.2008

LIBEREC PORAZIL USK PRAHA. Vlevo domácí Zázvorka, který pod košem bojuje s Vojnovičem. Foto: Deník/Miloslav Cihlář

Slavia TU Liberec - Slovan Bohnice 73:81 (19:14, 41:38, 61:51)

Základní sestava ve složení Zelený, Buchar, Hruška, Zázvorka a Smeták začala s osobní obranou a v útočné činnosti pak plnila pokyny trenérů hrát přes dlouhé hráče. Hostující Holotík byl však nad síly mladého Smetáka, a tak trenér poslal na hřiště v 6. minutě Šimmra, který se začal prosazovat zpod koše a upravil tak výsledek první čtvrtiny na rozdíl 5 bodů 19:14.

Do začátku druhé čtvrtiny nastoupila pozměněná sestava a vedla si úspěšně do 9. minuty. Pak přišel první výpadek domácích, kteří během poslední minuty obdrželi 6 bodů. Na začátku II. poločasu se opět domácí prosazovali zpod koše zásluhou Zázvorky. Když se na hřiště vrátil Zelený a do konce čtvrtiny stihl nastřílet 11 bodů, bylo 61:51 a všichni věřili v konečný úspěch. Bohužel průběh poslední čtvrtiny vzali do svých rukou oba rozhodčí, kteří svými nepřesnými výroky odsoudili obě družstva do role statistů.

Domácím odpískali během prvních čtyř minut neuvěřitelných 6 faulů. Hosté úspěšnými trestnými hody začali pomalu stahovat náskok a v 7. minutě šli poprvé do vedení. „Od této chvíle se hrálo velmi tvrdě až záludně, bohužel úmyslné fauly byly odpískány jen domácím, kteří tak ztráceli vedení a hlavně klid na zakončení,“ poznamenal trenér Jiří Klíma. Pouze Buchar svými dvěma trojkami držel Slavii v jednobodové ztrátě.

Na konci 9. minuty , po velmi pěkné akci, byl faulován Zázvorka, který neproměnil ani jeden trestný hod a hosté při následujícím útoku byli faulováni, proměnili jeden trestný hod. Domácí při útoku ztratili míč a byli nuceni opět faulovat, jelikož se blížil konec zápasu. Rozhodčí však posoudili běžný faul, jako úmyslný a po jednom úspěšném trestném hodu dali hostům ještě výhodu vhazování z poloviny hřiště. Tu Bohnice využily úspěšnou střelou zpod koše, pří které byl hostující hráč Holotík faulován.

Proměněním ještě jednoho trestného hodu se rozdíl ve skóre zvýšil na 6 bodů a o utkání bylo rozhodnuto. „Poslední čtvrtinu jsme prohráli 12:30 a dovolili tak Bohnicím obrátit průběh utkání ve svůj prospěch. O výsledku utkání rozhodlo našich třináct neúspěšných trestných hodů,“ dodal Klíma.

Body: Zázvorka 18, Zelený 15, Šimmr 11, Buchar 8, Neumann 6, Pomikálek 4, Smeták 4, Hruška 3, Priputen 2, Jiříček 2, Zmeškal 0, Plašil 0 - Holotík 25, Musil 17, Průša 10. Fauly: 30:22, TH: 28/15:33/23. Trojky: 4:2.

Liberec - USK Praha B 80:65 (20:16, 38:27, 58:47)

Hosté přijeli pouze s osmi hráči, kteří se po celé utkání prezentovali agresivní obranou a velmi dobrou hrou 1 na 1. Do utkání nastoupila úplně jiná základní sestava domácích ve složení Zelený, Zmeškal, Priputen, Neumann a Šimmr, která utkání nezačala právě nejlépe a ve 2. minutě prohrávala 0:5.

Na začátku 4. minuty poslal trenér na hřiště Zázvorku a Smetáka (na místo Neumanna a Šimmra) a od této chvíle se výrazně posílila útočná síla domácích, kteří během pěti minut obrátili skóre na 17:7. Ve 2. a 3. čtvrtině byla hra velmi vyrovnaná, o čemž svědčí výsledky těchto čtvrtin 18:15, resp. 20:20. „Velmi dobré utkání odehrál Zázvorka, který také výrazným způsobem zlepšil střelbu trestných hodů. Hru tentokráte více dirigoval Plašil.

Střelecky se konečně prosadil Buchar. V obraně odvedl výborný výkon Priputen, který by mohl být velkou posilou v nadcházející sezoně,“ řekl Klíma. Na začátku 4. čtvrtiny bylo na ukazateli skóre 58:47 a i přes enormní snahu hostujícího týmu se podařilo klidnou a vyrovnanou hrou výsledek utkání nejen uhájit, ale i vylepšit.

Body: Zázvorka 23, Buchar 15, Šimmr 13, Plašil 10, Smeták 8, Hruška 5, Zmeškal 2, Priputen 2, Neumann 2, Pomikálek 0, Jiříček 0, Zelený 0 - Vojnovič 25, Hartman 13, Morávek 10. Fauly: 37:26, TH: 27/21:42/29. Trojky: 5:0.

17.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 25 470 Kč Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách UČITEL VŠEOBECNÝCH PŘEDMĚTŮ - ČJ, ON. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25470 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup dle dohody,, Vzdělání podle zákona 563/2004 Sb., Životopis zasílat e-mailem. Pracoviště: Střední škola strojní, stavební a dopravní, liberec ii, truhlářská 360/3, příspěvková organizace-001, Truhlářská, č.p. 360, 460 01 Liberec 1. Informace: Jana Folkrtová, +420 488 880 372. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 11 500 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních UKLÍZEČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Úvazek částečný 0,8, Nástup: ihned. Pracoviště: Základní škola, liberec, ul. 5. května 64/49, příspěvková organizace, 5. května, č.p. 64, 460 01 Liberec 1. Informace: Iveta Rejnartová, +420 734 234 102,606 076 420. Výroba - Výroba Montážní dělník 20 000 Kč Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů VÝROBNÍ DĚLNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Výroba stropních panelů do osobních automobilů, Požadujeme: manuální zručnost, vytrvalost v práci, aktivní přístup k plnění úkolů, Vhodné pro všechny uchazeče o zaměstnání bez zdravotního omezení, Min. stupeň vzdělání: ZŠ , Nabízíme: , - Stabilní zaměstnání v silné nadnárodní společnosti, - Pravidelný měsíční příjem, - Zajímavou, ale nenáročnou práci s díly, které jsou sice velké, ale přesto jsou lehké, - Možnost profesního růstu - možnosti postupů v rámci oddělení i mezi odděleními, - Řadu zaměstnaneckých benefitů, např.:, - odměny za životní jubilea a pracovní jubilea, - bonus na Vánoce a na dovolenou, - 13. mzda, - stravenky v hodnotě 100 Kč za každou odpracovanou 7,5 h směnu, - 25 dnů dovolené, systém 5 dnů předplaceného volna, - vánoční balíčky a další, Mzda: 20.000 Kč / měsíc vč. prémií a příplatků, po zapracování přiznány vyšší mzdové tarify dle platné kolektivní smlouvy, Hlásit se e-mailem: ibh_nabory@grupoantolin.com, telefonicky: +420 482 428 018, Uchazeči evidovaní na ÚP se mohou hlásit osobně každou středu v 8:30 na adresu v Průmyslové zóně Sever.. Pracoviště: Grupo antolin bohemia, a.s.-001, Svárovská, č.p. 696, 463 03 Stráž nad Nisou. Informace: Jaroslava Topičová, +420 482 428 018. Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 16 800 Kč Řezníci a uzenáři ŘEZNÍK/CE. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní náplní práce je bourání masa na úseku výživy pro zvířata, pracoviště ZOO Liberec, Požadujeme vyučení v oboru a praxi na pozici řezníka min. 1 rok, zodpovědný přístup, fyzickou zdatnost, pečlivost, spolehlivost, časovou flexibilitu, zodpovědné a samostatné jednání, ŘP skup. B., Nabízíme pracovní poměr na dobu určitou - 12 měsíců s možností prodloužení, slušné jednání, jistotu měsíčního příjmu, zaměstnanecké benefity. Nástupní plat Kč 16.800,-., V případě zájmu zasílejte své životopisy na adresu: siklova@zooliberec.cz., V případě dotazů volejte na tel.: 487377119. Pracoviště: Zoologická zahrada liberec, příspěvková organizace, Masarykova, č.p. 1347, 460 01 Liberec 1. Informace: Hana Hřebenová, +420 487 377 119.

Utkání Liberce (ve světlém) proto Vervě Litvínov. Na snímku vlevo je Jan Ordoš.
18

Liberec zatočil s Vervou Litvínov, derby severu ovládl jasně 5:0

Utkání Liberce (ve vínové kombinaci) proti Lvům Praha. Na snímku Gino Naarden
11

Volejbalová extraliga: Liberec potkal kolaps, doma mu nestačil náskok 2:0

Další změna ve FAČR! Vedoucím Sportovně-technického úseku je nově Jiří Kotrba

Změny ve Fotbalové asociaci České republiky pokračují. Novým ředitelem Sportovně-technického úseku se stal Jiří Kotrba. Pod něj bude spadat mimo jiné projekt regionálních fotbalových akademií, úseky grassroots, TOP soutěží či talentované mládeže.