Jeden z nejdůležitějších zápasů sezony skončil pro FBC Liberec tím nejlepším možným způsobem. Po šesti prohrách v řadě byla pozice Liberce zajišťující postup mezi nejlepší osmičku ohrožena. Svěřenci Zdeňka Skružného ale duel zvládli a branka Jakuba Kopeckého necelé tři minuty před koncem je možná nejdůležitějším gólem v letošní sezoně. Díky ní porazil Liberec Královské Vinohrady 6:5 a okupuje šestou pozici nejvyšší florbalové soutěže. Do play-off míří osm celků. „Věřím, že tahle výhra byla odrazový můstek do závěru základní části,“ říká v rozhovoru Kopecký.

Vaše branka v závěru vám pravděpodobně zajistila play-off, uvědomujete si to?

Před zápasem jsme věděli, že tento duel může být rozhodující v boji o play-off. Osobně jsem se nějakou dobu střelecky trápil, jsem rád, že jsem to prolomil v pravou chvíli. Bylo už na čase, a tak mám velkou radost.

S Královskými Vinohrady to byly nervy do posledních vteřin, že?

Vstup do zápasu se nám vůbec nevydařil, naštěstí od druhé třetiny jsme si v kabině řekli, co chceme změnit, přenesli to na hřiště a vrátili se do hry. Posledních několik zápasů nás trápí koncovka a nebylo tomu jinak ani v tomto zápase. Závěry zápasů se nám tuto sezonu daří.

Co bylo rozhodujícím faktorem, který vám zařídil tři body?

Za mě to byla rozhodně druhá třetina, do které jsme vstoupili jako jiný tým. Zvýšili jsme aktivitu a důraz, což vedlo k rychlému gólu. Poté jsme dokázali stáhnout výsledek na rozdíl jedné branky. To bylo v tom-to zápase stěžejní.

Prolomili jste i sérii šesti proher v řadě…

Věřím že tahle výhra byla odrazový můstek do závěru základní části a pravděpodobně i do play-off.

V případě domácích zápasů střídáte hned čtyři haly. Není to pro vás komplikace?

Řekl bych, že pro nás hráče to zas tak velká komplikace není. Velmi těžké to má Fanda Příhoda a lidé okolo něj, kteří musí na každý zápas převážet všechny věci. Za což bych jim chtěl poděkovat, že dokáží udělat domácí atmosféru opravdu všude.

Je nějaký soupeř, koho byste si v play-off osobně přál, nebo respektive nepřál?

Do play off bych si nejvíc přál z té top 4 Spartu. Mají tuto sezonu výbornou formu, ale myslím si, že by to byl pro nás do play-off ideální soupeř. Na druhou stranu si myslím, že i s týmem Mladé Boleslavi by to bylo zajímavé,.

A v čem si myslíte, že je tahle sezona odlišná od těch předchozích, kdy jste bojovali pouze v play-down?

Začalo to už v přípravě na sezonu. Tento rok jsme zvolili více přáteláků a malých soustředění oproti minulé sezoně, kdy jsme vlastně hráli přípravné zápasy pouze na Czech open, které nebyly zas tak v tempu a kvalitní, aby nás připravily na sezonu. Opravdu velkou roli v tom skutečně hraje i skladba týmu a posily.