Největší klub v republice totiž neustále expanduje a cílí na nejvyšší mety. Obnovená účast v Extralize proto byla pro severočeskou baštu vítanou vzpruhou.

Hvězdný Košťál

Do nejvyšší české soutěže vplul Liberec i s nečekanou posilou, trojnásobným mistrem republiky Radkem Košťálem. „Jeho přínos byl úžasný. Jak výkonnostně, tak lidsky," oceňuje manažer oddílu Martin Protiva. Košťál nakonec skončil v bodování soutěže druhý a drží šňůru 25 zápasů v řadě bez porážky. I tak ale s kolegy Medkem a Jahodou bojovali o udržení v soutěži neúspěšně. Po administrativních změnách je však už potvrzené, že se v Liberci bude Extraliga hrát i nadále, navíc opět s Košťálem.

Talentovaná mládež

MLÁDÍ SKST. Zleva: Martin Pařízek, Michal Blinka, Jan Mečl, dole Martin Huk. František Zálewský.

Další libereckou pýchou je práce s mládeží. „Snažíme se přivést ke sportu co nejvíce dětí. A ty nejlepší z nich pokud možno přiblížit k absolutní špičce," říká Protiva. V Pavlovicích se dařilo obojí. Tréninky jsou zaplněné a úspěchy přibývají. Tím největším bylo druhé místo na MČR družstev starších žáků. Michal Blinka ze stříbrného týmu pak vybojoval úžasné 3. místo na mezinárodním Prague Open. Skvěle si vedou i nejmenší Štěpán Waldhauser s Monikou Pařízkovou posbírali mezi nejmladšími žáky spoustu medailí.

Veteránský bronz

Věk není ve stolním tenisu překážkou. Legendární Oldřich Mikula by mohl vyprávět. I letos si z mistrovství Evropy veteránů v Tampere přivezl cenný kov, v kategorii nad 80 let s kolegou Ježkem vydřeli bronz. Na republikové úrovni si báječně vede i šedesátník Miroslav Svědík. „Je skvělé v hale vidět za jedním stolem bojovat skoro 80letého Oldu Mikulu třeba s desetiletým Štěpánem Waldhauserem. „V tom je kouzlo pinčesu," tvrdí liberecký manažer, kterého těší i spolupráce s Komunitním střediskem kontakt, díky kterému chodí hrát více než 20 seniorů ping-pong do další herny v Home Credit aréně.

Handicapovaní a paralympiáda

Liberec krásně reprezentují i pohybově omezení sportovci. Nejvýrazněji se vede Jiřímu Suchánkovi, nejlepšímu handicapovanému sportovci Liberecka pro rok 2014. Ten ovládl mezinárodní turnaj vozíčkářů v Lašku a výrazně se přiblížil paralympijským hrám v Rio de Janeiru 2016. Spolu s René Taušem a Tomášem Přibylem pak získali titul mistra ČR ve družstvech. Tauš přidal i prvenství ve dvouhře. „Sám už ani nevím kolikátý. Odhaduji tak desátý," dodal.

Pořadatelské úspěchy

SKST Liberec patří mezi nejaktivnější i na poli organizování velkých stolně-tenisových akcí. Kromě desítek menších krajských turnajů pro mládež i dospělé byly letos pomyslné vrcholy celostátní turnaj veteránů, český pohár vozíčkářů a zejména MČR staršího žactva. „Mistrovství bylo asociací vyhlášeno jako nejlepší ze všech, což nás těší a motivuje do další práce," hodnotí Protiva.

Nové prostory

Velikou vzpruhou pro SKST byla i finalizace zázemí. Nově vzniklé Sport Centrum Pavlovice je napojené na pingpongovou halu a nabízí komfortní prostory pro hráče a hráčky. Navíc kromě baru s občerstvením se mohou členové rodiny zabavit při různorodých aktivitách ve dvou nových tělocvičnách. Harmonogram nabízí lekce aerobiku, jógy, TRX a mnoho dalšího.