Skvělých výkonů a výsledků dokázala předvést většina družstva. Hned v úvodu závodu ovládla vítězstvím závod na tři kilometry chůze Adéla Veselková, která zvítězila s náskokem téměř dvou minut, když prošla cílem za 14:59,40 minut. Dařilo se také Anetě Markové. Ta ve strhujícím souboji skončila druhá ve skoku vysokém (159 cm), dále pak přidala třetí místo a osobní rekord v běhu na 100 metrů překážek (14,99 s).

Drbohlavová v osobním rekordu třetí

Na druhém místě skončila také vrhačka Anna Mikulová v hodu diskem (33,44 m), ke kterému přidala sedmé místo z hodu oštěpem (32,41 m). Pro třetí místo si doběhla běžkyně Karolína Drbohlavová v závodě na 1500 metrů, kde se držela celou dobu za favoritkami a vylepšila si osobní rekord o téměř 15 vteřin na 5:06,91 minut.

Těsně pod stupni vítězů se na krátkých překážkách v úžasném osobním rekordu umístila Kateřina Sajdlová, jež prolétla závodem za 15,17 sekund. V běhu na 60 metrů byla následně pátá ve finále B za 8,30 s (rozběh 8,26 s) a 200 metrů překážek proběhla v čase 31,53 s. Dařilo se i Veronice Markové, ta skončila na čtvrtém místě v běhu na 200 metrů překážek (30,57 s) a dále ve finále A pátá v běhu na 60 metrů v čase 8,09 s (rozběh 8,04 s).

V závěru soutěže se dařilo i krátké štafetě na 4 x 60 metrů, která ve složení Ellen Trosbergová, Aneta Loudová, Aneta Marková a Tereza Marková donesla kolík do cíle na pátém místě (31,95 s). Další osobní rekord padl v podání Jany Csizmáziové na 1500 metrů překážek, kde turnovská naděje doběhla šestá (5:38,57 minut). Po zranění svalu se ve velkém stylu vrátila Tereza Marková, jenž si v běhu na 300 metrů vylepšila osobní rekord o více jak vteřinu na 42,51 sekund a vybojovala sedmé místo.

Podle představ se nedařilo kladivářce Viktorii Štefánikové, ale také ona vybojovala cenný bod za 10. místo ve výkonu 26,43 metrů. V chůzi si pak vylepšila osobní rekord Natálie Kvapilová, která za čas 21:23,26 minut obsadila desáté místo.

Skvělé výsledky i bez bodového vyjádření

Závodu se zúčastnilo ještě několik dalších závodnic, které sice nedokázaly dosáhnout na body, ale užily si skvělou atmosféru mistrovství ČR. Svůj individuální závod na 3000 metrů chůze bohužel nedokončila Nela Christova, ale byla následně členkou B štafety na 4 x 60 metrů. V běhu na 60 metrů si zaběhla členka „A“ štafety 4 x 60 metrů Aneta Loudová čas 8,97 s. V závodě na 150 metrů si zaběhla osobní rekord další členka krátké „A“ štafety Ellen Trosbergová (20,13 s). Natali Drobná a Anežka Donátová se postavily na start osmistovky, kde se lépe dařilo první jmenované (2:56,54 vs. 2:59,11 minut), obě dívky se představily také ve štafetách. Své první žákovské překážky si zaběhla Veronika Kreysová (20,55 s) následně byla členkou krátké i dlouhé štafety. V běhu na 1500 metrů překáže se ukázala Eliška Šafářová, jež závod nedokončila, ale zaběhla si následně krátkou štafetu na 4 x 60 metrů.

Nutno dodat, že pod úspěch družstva se podepsaly také žákyně, které nemohly startovat na MČR, ale byly členkami družstva ve finále kraje a semifinále Čech. Jsou jimi Viktorie Březnová, Marie Konopková, Stela Rulcová a Matilda Tomášková.

Účast na republice na závěr zhodnotil vedoucí družstva žákyň Filip Horký: „Už od začátku sezony jsem viděl, že družstvo žákyň má velký potenciál. Věřil jsem v úspěch v podobě MČR, což se nakonec podařilo i přes nervy ve finále kraje, kde jsem nemohl nasadit tři silné atletky. Osmé místo v republice je úžasný výsledek a musím říct, že jsem si závody s holkami velmi užil. Musím jim poděkovat za skvělé výkony a super atmosféru během všech závodů. Věřím, že mladší členky družstva to do příštího roku povzbudí a budou chtít zopakovat letošní úspěch. Děkuji také všem trenérům, kteří mi pomáhali během závodů.“