Před posledním turnajem v České Třebové si vybudovali dvoubodový, resp. tříbodový náskok před svými největšími soupeři a vytvořili si tak velmi reálný předpoklad umístění na prvním nebo druhém místě, což zaručuje setrvání v nejvyšší soutěži. Pořadí na třetím až pátém místě už znamená baráž a šestý tým automaticky extraligu opouští.

Tým, který vedle nahrávače Ludvíka Maiera tvoří smečaři Tomáš Melich, Jakub Moštěk, Tomáš German a Marek Červa, blokaři Pavel Havelka, Matěj Fikera, David Mysliveček a Jaroslav Urban, libero Jan Vojta, jakož i žákovští nahrávači Lukáš Ježek a Adam Nejedlý, se dokázal výborně vyrovnat s nepříjemnou situací, kdy dost nešťastně vypadl z finále o 1. - 6. místo a kdy tři hráči původního kádru toto neunesli a s týmem se rozloučili, stejně jako se zraněními a onemocněními důležitých hráčů.

Trenéři Prokop a Šverma, stejně jako u týmu vypomáhající trenéři žáků Taraba a Lenert, resp. další dorostenečtí trenéři Mysliveček a Pospíšil, považují semknutí se oslabeného týmu a většinou dobrý volejbal, který produkuje, za skutečně zaslouženou odměnu hráčům i trenérům za léta docela intenzivní práce. „Jakkoliv není ještě konec soutěže (závěrečný turnaj se hraje v České Třebové), již teď lze konstatovat, že chlapci zvládli těžkou sezonu a určitou nepřízeň Štěstěny výborně. Smutek z vyřazení nahrazuje radost z toho, jak vše družstvo zatím dokázalo zvládnout,“ poznamenal trenér Petr Prokop.

Výsledky Slavie Liberec na obou turnajích: TJ Slavia Hradec Králové 1:3 a 3:1, Sokol Česká Třebová 3:0 a 3:0, Slavia USK Plzeň 3:0 a 3:0, Spartak Velké Meziříčí 3:2 a 0:3, VK Ervěnice 3:0 a 3:0.

Pořadí po dvou turnajích: 1. Slavia Liberec 18 b 25:9, 2. Česká Třebová 16 b 19:16, 3. Spartak Velké Meziříčí 15 b 23:16, 4. Slavia Hradec Králové 15 b 19:18, 5. Slavia USK Plzeň 13 b 14:21, 6. Ervěnice 12 b 8:28.