Šampionát se konal v beachvolejbalovém areálu na Strahově a zúčastnilo se jej celkem 27 týmů. Liberecké duo prošlo kvalifikací, které se muselo zúčastnit pro nižší počet bodů na žebříčku plážových kadetů, do hlavní soutěže a tam se mu podařilo dostat do semifinále.

Proti pražské dvojici Schinko-Rydval po boji uspělo 2:0 (21:18, 27:25) a postoupilo dokonce do boje o zlato. Tam ale na kluky čekala česká „jednička“, reprezentační pár reprezentující ostravský klub Blue Volley, Fabikovič-Stružka, a i když Liberečané bojovali, proti výrazně zkušenějšímu soupeři neměli velkou šanci uspět.

Prohráli 0:2 (dvakrát 13:21), ale za své vystoupení v Praze zaslouží absolutorium. Po několika svých předchůdcích (např. Fikar, Dumek, Vlček) jsou dalšími hráči Slavie Liberec, kteří se prosadili do republikové špičky v plážovém volejbalu, ač jsou především „šestkoví“ odbíjenkáři.

Vedle klubových trenérů Slavie, již se jim v žákovské a nyní dorostenecké kategorii věnovali/věnují, mají podíl na tomto úspěchu také kluby plážového volejbalu Typhoon na liberecké přehradě (J. Nevoral) a Beach club v Harcově (M. Nečas).

Podle informací na webových stránkách Slavie Liberec čeká na kadety letní kemp v Doksech, který proběhne v první polovině srpna. Na konci měsíce pak absolvují třídenní sraz v Liberci a v září se představí na turnaji ve Vídni.

O čtrnáct dní později se v rámci extraligy poměří s Kolínem a měsíc nato jsou na programu další extraligové boje.

Naváží kadeti na své předchozí úspěchy? Předpoklady pro to mají.

Petr Prokop