Obzvláště za okolností, kdy sousední VK Dukla - junioři zasáhl klubu do jeho juniorské kategorie a zajistil si svou sestavu díky čtyřem odchovancům TJ Slavia a dalším dvěma hráčům, které do Liberce trenéři Slavie přivedli. „Tak mocné zásahy jednoho klubu do práce druhého jsou bezprecedentní v celé zemi. Hostování jednoho nebo dvou hráčů jinde nemusí být zase takový malér, ale jde o příliš velký počet, který klub nemá prostě možnost nějak nahradit a nikde v republice se toto v takové míře neděje. Dík patří dalším dvěma odchovancům klubu, kteří odolali nabídce a zachovali se vůči spoluhráčům a celému klubu velmi loajálně, což je v dnešní době třeba ocenit dvojnásob,“ informoval trenér Petr Prokop.

I díky jejich postoji mohla TJ Slavia vůbec do soutěže jít a oba patří k oporám. Družstvo je složeno, vzhledem k absenci 4 - 6 juniorů, ve velké míře z kadetů a uspět v takové soutěži, je pro ně mimořádně těžké. Tahouny jsou pochopitelně ti starší, na čele s vynikajícím diagonálním hráčem Markem Nesvačilem (druhý nejvíce bodující hráč extraligy), smečařem Honzou Suchánkem (sedmý nejvíce bodující hráč soutěže), nahrávačem Lukášem Prokophem a v poslední době se skvěle na postu libera etablujícím Tomášem Kyselem (druhý nahrávač). Pokud jde o kadety, nejplatnějším členem týmu je středák Pavel Havelka.

Tým dále tvoří junior Jiří Veselý a kadeti Tomáš Melich, Matěj Fikera, Ludvík Maier, Jakub Moštěk, David Mysliveček a Jan Vojta, z nichž pravidelně 2 - 3 hrají i v základní sestavě. „Bohužel čtyři hráči z kádru již z různých důvodů vypadli a protože dva z jmenovaných kadetů hrají ještě nižší soutěž ve svých mateřských klubech, trenéři musejí někdy improvizovat. O to je 5. místo cennější,“ přiznal Prokop.

Trenéři Prokop a Pospíšil, stejně jako trenér žáků Taraba a trenér kadetů ing. Šverma, považují účinkování družstva v extralize za daných okolností za skutečně skvělé.

V posledním dvojzápase porazili liberečtí družstvo VO Příbram 3:1 (-15, 19, 21, 14) a 3:2 (19, -18, 15,- 23, 5).

Konečné pořadí: 1. Volejbal Praha, 2. České Budějovice, 3. Dukla Liberec, 4. Dansport Praha, 5. TJ Slavia Liberec, 6. SKV Ústí n. L., 7. Příbram, 8. kadeti ČR.

Liberečtí zahájí boje v play-off 7. března.