O skalp dosud neporaženého Ústí nad Labem se postarali trochu překvapivě pražští Lvi.
Severočeši vyšli ve čtvrtém utkání sezony poprvé bodově naprázdno, když v metropoli prohráli 1:3 (-27, 25, 17, 24) a po prvním nezdaru přišli o pozici lídra.

Hosté před zaplněnou Lužinskou halu ovládli první set, ale víc už toho nepředvedli. „Očekávali jsme, že si přivezeme z Prahy body, což se nestalo. Byl to asi náš nejhorší zápas, zejména na přihrávce. Nicméně za bojovnost jsme si bod zasloužili,“ řekl ústecký trenér Jakub Salon.

„Naše první vítězství za tři body. Velmi si cením našeho bojovného a velmi disciplinovaného výkonu, kdy jsme se dokázali dvakrát v utkání zvednout při zdánlivě nepříznivém vývoji,“ rozplýval se kouč Pražanů Tomáš Pomr, jehož tým si minule vyšlápl i na libereckou družinu.

Ještě hůř než Ústí dopadla právě Dukla, která v Brně neuhrála ani set a prohrála hladce 0:3 (23, 23, 19). „Brno hrálo odvážně. Od začátku solilo servis, což mu vyšlo. Nám se utkání nepovedlo. Byla tam spousta chyb, nedohrávali jsme balóny a Brno toho využilo. Myslím, že nás přehráli ve všech činnostech,“ litoval kapitán Dukly Aleš Správka, který se svou partou ztratil už druhé utkání v řadě, když před týdnem nestačila doma na Prahu.

„Jsem rád, že jsme vyhráli. Předvedli jsme stejně bojovný výkon jako proti Varům s tím, že dneska se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce. Musím pochválit všechny kluky, jak makali,“ chválil brněnský trenér Ondřej Marek.