I když nakonec odešli poraženi 2:3, předvedli spolu s domácími v severočeském derby strhující podívanou a odvezli si zpod Ještědu alespoň cenný bod.
Zejména vynikajícími bloky zaskočili Ústečtí Duklu už v prvním setu, když od stavu 14:16 nepovolili domácím ani bod! Za dvacet minut ukončila set smeč Moníka.

„Nemyslím, že by ten výkon v prvním setu byl způsoben únavou po našem utkání v evropském poháru,“ poznamenal liberecký trenér Michal Nekola. „Máme mužstvo fyzicky nastavené na zápasový systém čtvrtek – sobota, ani jsme nemuseli nikam cestovat. Jediné, co se možná projevilo, byla změna míčů. Evropské poháry se hrají s míči Mikasa, extraliga s míči Gala. Přeorientovat se z jedněch na druhé přece jen chvílí trvá, tréninků mezi zápasy nebylo mnoho.“

Druhá sada byla od otočení z 5:6 na 8:6 v režii Liberce, který vedl až o pět bodů (14:9, 16:11, 20:15). Ústí však v závěru zabojovalo a domácí proměnili až třetí setbol zásluhou smeče Hýského. Ve třetím dějství poslal Nekola na hřiště Čermáka místo Jůny. Díky Čermákovým blokům dokázala Dukla srovnat počáteční nepříznivý stav na 11:11, jenže pak zase naopak začali skvěle pracovat na síti hosté, zejména Moník od levého kůlu.

Ústí uteklo na 15:20. Dukla ještě snížila na 19:21, Vampolova smeč ale opět poslala do trháku ústecký tým, který již set dovedl do vítězného konce. Při druhém setbolu vytloukli hosté Jeslínkův blok. Další set si již Dukla pohlídala. Prohrávala v něm jen v úvodu (3:4, 4:5). Potom při servisu Nováka odskočila na 9:5 a náskok zvyšovala až na 19:10. Na síti řádil zejména Kotrch, který také sadu zakončil na 25:16.

„Z hráčů po těžkém utkání s Bulhary spadlo psychické napětí, stres, a v takových případech se někdy tělo dostane do určitého útlumu. Nefungoval nám podle představ útok. “ Michal Nekola, trenér Dukly Liberec

Tie-break byl vyrovnaný až do stavu 8:7, pak se Ústečtí nedokázali vyrovnat s útočným podáním Vencovského a Dukla šla do čtyřbodového vedení. Závěr ještě hosté zdramatizovali, snížili na 13:12 a 14:13 a v obou případech si Nekola vybral oddechový čas. Favorit nakonec zvítězil, druhý mečbol proměnil Vencovský svou tradiční smečí od levého kůlu.

„Zápas byl dramatický, ale v těch setech, co jsme vyhráli, jsme prakticky pořád vedli, takže jsme podle mého názoru vyhráli zaslouženě,“ hodnotil trenér Dukly Michal Nekola. „Každopádně nám nefungoval podle představ útok. Body, na které jsme zvyklí, nám z útočné činnosti chyběly. A možná byl trochu problém v psychice. Z hráčů po těžkém utkání s Bulhary spadlo psychické napětí, stres, a v takových případech se někdy tělo dostane do určitého útlumu.“

Ústecký kouč Miroslav Malán byl spokojen, ale zároveň trochu litoval. „Zaplaťpánbu za bodík, ale možná jsme dnes měli na víc… Ono se na hře Dukly trochu asi projevilo, že po posvícení bývá půst. Proti Bulharům sehrála dobrý zápas a nevím, jestli nás po postupu v evropském poháru trochu nepodcenila. Řekl bych, že zvítězilo šťastnější mužstvo. Škoda, že jsme za stavu 13:12 v tie-breaku neuhráli slibný útok po dobré nahrávce.

Divákům se zápas musel líbit. Co jsem říkal dvěma hráčům Liberce, kteří jsou u nás na hostování? (Vampola, Vodvárka – pozn. red.). Aby nebyli přehecovaní a hráli svou hru. To, myslím, splnili.“

VK DUKLA LIBEREC – SKV ÚSTÍ NAD LABEM 3:2 (-14, 23, –20, 16, 13)

Rozhodčí: Záhorcová, Krsek. Čas: 115 min. Diváci: 470. Přímé body z podání: 6:1. Zkažené servisy: 10:14.
Průběh tie-breaku: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 7:5, 7:6, 8:6, 8:7, 11:7, 11:8, 12:8, 12:9, 13:9, 13:12, 14:12, 14:13, 15:13.
Liberec: Novák, Hýský, Kotrch, Vencovský, Jeslínek, Jůna – libero M. Ticháček. Střídali: Fučík, Pešl, Čermák, F. Nesvačil. Trenér: Nekola.
Ústí: Habr, Moník, Mach, Vodvárka, Vampola, Beer – libero Kopáček. Střídali: Mooz, Bican, Alfonso. Trenér: Malán.