Liberečanky opět bez ztráty

„Určitě přijel jeden z nejtěžších soupeřů, co nás letos v extralize čeká. Jsme rádi za vítězství 3:0. Měli jsme velmi dobrá statistická čísla, přesto si myslím, že jsme měli víc přitlačit v koncovce třetího setu a udělat si utkání jednodušší. Šelmy se každým setem zlepšovaly a nás donutili k tomu nejlepšímu, co umíme hrát,“ řekl trenér libereckých volejbalistek Libor Gálík.

Kapitánka libereckého družstva Klára Vyklická výsledek 3:0 nečekala. „Určitě jsem velmi ráda za tři body a za ty tři sety. V úvodu utkání jsme se držely bodově nad soupeřkami, potom jsme trochu polevily. Naštěstí jsme ten nepříznivý stav dokázaly otočit,“ konstatovala.

„Byl to pro nás velmi těžký zápas, protože Liberec měl několik rozdílových hráček a my jsme dnes nenašli hráčku, která by dokázala „potáhnout." Myslím si, že ještě máme čas, liga bude ještě dlouhá. Nyní víme, kde ještě máme problémy, musíme lépe bránit nad sítí," uvedl Jaroslav Vlk, trenér VK Šelmy Brno.

Ústí neuhájilo vedení

Naplno se rozjela i nejvyšší soutěž mužů. Liberečtí po ztrátě první sady zabrali a připsali třetí výhru v třetím utkání sezony. „Dnes na nás byla trošku vidět únava. Dost jsme kazili na podání, v poli jsme nehráli tak dobře jako ve středu a tím jsme se trošku trápili. Byly i sety, kde jsme se vrátili k našemu kvalitnímu servisu a to nám dost pomohlo. Jinak pochvala, že jsme to dnes dali a jedeme dál bojovat,“ uvedl kapitán Lukas Demar.

Liberecká fotbalistka Natalie Kulhavá (vlevo) v zápase proti pražské Spartě. Foto: se schválením autora
Dala osm gólů v zápase. Kluci na nás holky ale moc ohledy neberou, říká Kulhavá

„Jsme rádi za tři body, jsme rádi, že to zvládáme bez dvou tří hráčů ze základu, kteří jsou zranění. Zde se ukazuje dobrý charakter našeho týmu. Vlastně hrajeme s lavičkou, a přesto to zvládáme, proto velká pochvala. Velká pochvala i Zlínu, který hrál proti nám opravdu velice dobře,“ ocenil soka liberecký trenér Martin Demar,

„Myslím si, že dnes byla Dukla k poražení. Jenom škoda našich nevynucených chyb v koncovce čtvrtého setu, možná jsme si dnes mohli z Liberce odvést alespoň jeden bod,“ hodnotil zápas pro portál cvf.cz Duc Luan Truong, kapitán VSC Fatra Zlín.

Ústí vedlo v hale Slunety na Klíši nad Aerem 2:1 na sety, ale tie break ztratilo 10:15 a má jen bod. „Celkový dojem ze zápasu je dobrý. Na pikaču je to, že jsme ho nevyhráli, protože můj tým si zasloužil výhru za dobře odvedenou práci a dobré pojetí s dobrou bojovností," litoval ústecký trenér Ondřej Žaba a jedním dechem dodal: "Opravdu mě překvapila skvělá podpora domácích fanoušků. Mrzí mě i kvůli nim, že jsme dnes nevyhráli. Věřím, že i další domácí zápasy budou probíhat v podobném duchu a těším se na další zápasy.”

Marcin Kryć, kouč hostí těžký zápas na severu Čech očekával. „Jsme rádi, že jsme ho zvládli otočit z prohry 1:2. V prvním setu jsme začali moc měkce, proto jsme měli problémy a zbytečně jsme riskovali na servisu. Od druhého setu jsme začali hrát více agresivně a to nám pomohlo.“