Ve 14. kole mužské UNIQA extraligy se hráči Dukly střetli s Beskydy. Ačkoliv byl podle postavení obou celků v tabulce favoritem Liberec, duel byl nakonec s výjimkou prvního setu vyrovnaný. První sadu ovládla Dukla 25:15, načež Beskydy odpověděly ve druhém setu, který vyhrály 25:20. Zbylé dva sety přinesly dramatickou koncovku, kterou nakonec lépe zvládli Liberečtí (v obou případech 25:23) a dokráčeli si pro vítězství 3:1 na sety.

„Nebyl to jednoduchý zápas, domácí mají širokou soupisku, nevěděli jsme ani, kdo nastoupí. Snažili jsme se proto soustředit na náš výkon. Jsme rádi za tři body, zvlášť když za sebou máme náročnou cestu. Beskydy byly hodně vyrovnaným soupeřem,“ ocenil soka kapitán Dukly Jan Štokr.

Liberec prohrál na Spartě vysoko 4:11. Na snímku liberecký Karel Vrabec.
Futsalisté Liberce podruhé za sebou prohráli a jsou předposlední

Liberecké ženy se na vítězství také pořádně nadřely. Doma hostily Olymp Praha, se kterým svedly zajímavou přetahovanou. V průběhu zápasu sice Dukla vedla, jenže Pražanky dokázaly pokaždé srovnat krok. O vítězi tak nakonec musel rozhodnout až pátý set, který Liberec vyhrál těsně 18:16.

„Jsme strašně rády, že jsme vyhrály. Byl to boj, což jsme čekaly, že nám nedají žádný míč zadarmo. Chci poděkovat fanouškům, protože byla super atmosféra,“ pronesla po utkání kapitánka Dukly Eva Svobodová.

36. kolo extraligy ledního hokeje mezi Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno
Hrachovina: Proti Brnu jsem se moc nezapotil

„Jsme rádi za vítězství, které nám pomohlo na páté místo. Zase se ukázalo, že opět po takticky a herně zvládnutém prvním setu přišlo polevení a že si zase každý začne dělat na hřišti, co chce. Potom to byl obrovský boj, který vygradoval tím šťastně vybojovaným vítězstvím v pátém setu,“ ulevil si trenér Liberce Libor Gálík, že jeho svěřenkyně koncovku zvládly a získaly důležité body.