Muži se představili na palubovce jednoho z favoritů celé soutěže Českých Budějovic, kde ovšem narazili. První dva sety byli v režii domácího celku (25:22 a 25:20).

Liberec pak sice odpověděl ve třetí sadě, kterou pro sebe ukořistil poměrem 26:24, ale to bylo vše, co Dukla na jihu Čech předvedla. Poslední dějství ovládl Jihostroj celkem přesvědčivě 25:15 a dokráčel k celkovému vítězství 3:1.

„Budějovice zase hrály dobře. My jsme zkoušeli točit se sestavou. Potřebujeme se na něčem chytit. My si moc nepomůžeme servisem, zatímco Budějovice ho využívají stabilně,“ ocenil kvality soupeře kapitán liberecké Dukly Jan Štokr.

„Gratuluji domácím ke koncentrovanému výkonu. My jsme na ně nestačili,“ dodal lakonicky trenér Dukly Michal Nekola.

Liberec je v extraligové tabulce na čtvrtém místě se ziskem 37 bodů. V dalším kole se liberečtí volejbalisté utkají se Zlínem. Duel je na programu v sobotu 14. března od 18 hodin.

V závěrečném kole ženské extraligy hostily liberecké volejbalistky Olymp Praha. Podle postavení obou týmů v tabulce byly mírným favoritem Pražanky.
Svoji úlohu pod Ještědem nakonec splnily, když nepovolily domácím ani jeden set a vyhrály přesvědčivě 3:0.   Nejblíže k získání alespoň jedné sady byly svěřenkyně trenéra Libora Gálíka hned v prvním dějství.

Je velká pravděpodobnost, že oba celky se spolu utkají v prvním kole play-off.

„Prohrály jsme si to v útoku. Olymp byl na nás dobře připraven a my jsme nedokázaly zareagovat, bylo tam od nás pak moc chyb. Olymp se tak dostal nad nás a držel nás dole. Když jsme byly nad ním, tak jsme udělaly moc chyb, které mu pomohly a dotáhnul se a v koncovce nás přejel,“ zhodnotila střetnutí kapitánka Liberce Eva Svobodová.

„Toto byl jeden z těch slušnějších zápasů, i když skóre tomu tak nenapovídá. Myslím si, že jsme nehráli vůbec špatně, ale Olymp hrál výborně na útoku a na bloku tam byla velká převaha. Dva sety jsme mohli urvat. Nehodnotím to vůbec špatně. Naše výkonnost jde před play-off malinko nahoru,“ pochvaluje si práci svého týmu před vyvrcholením sezony kouč Dukly Libor Gálík