Tři výhry má na kontě také Zlín, jenž podruhé za sebou úspěšně zvládl pětisetový duel na palubovce Odoleny Vody, v němž už prohrával 1:2.

Brno - Liberec 1:3 (-25, -15, 21, -16)

Nejvíce bodů: Katona 15, Zmrhal 12, Smrčina 7 Zajíček 16, Správka 14, Galabov, Vencovský po 10. Rozhodčí: Dmejchal a Hudík. Diváků: 320. VK Dukla Liberec: Janouch, Správka, Zajíček, Venkovský, Galabov, Staněk a libero Kopáček. Střídal: Leikep.

Liberečtí zvítězili potřetí v řadě ve čtyřech setech v Praze nad ČZU, doma nad Aerem Odolena Voda a teď v Brně. Sice to nejsou úplně hladké výhry, ale jsou tříbodové, a to je hlavní. Za Jihostrojem je Dukla v tabulce o jediný set.

Brno vstoupilo do prvního setu nečekaně zostra avytvořilo si tlak, z kterého vyplýval i drobný bodový náskok. Několik zaváhání v závěru setu však Brnu výhodu sebralo, setboly získal Liberec, který jeden z nich proměnil.

Do druhého setu vstoupil zostra Liberec, Brno přinutil chybovat a učinil konec brněnských nadějí na výhru.

Ve třetím setu se Brno opět stalo Liberci nebezpečným (např. technický time-out za stavu 16:13 pro domácí) a zaskočený Liberec porazilo 25:21. Čtvrtý set byl zpestřen diskusemi s rozhodčími ke konci setu, které ale na výsledek nemohly a neměly vliv Liberec jednoznačně zvítězil 25:16 a celkově tedy 3:1.

Trenér Ondřej Marek (Brno): „Mohli jsme pomýšlet na bod, hlavně v prvním setu, který jsme nedotáhli do konce. Ve druhém a čtvrtém setu jsme byli výrazně slabší." Trenér Michal Nekola (Liberec): „Po pomalejším začátku jsme utkání zvládli za tři body, takže spokojenost."

V dalším kole hraje Dukla Liberec v sobotu 1. listopadu od 18 hodin na domácí palubovce s Karbem Benátky nad Jizerou.