Dukla postupně získala do poloviny prvního setu čtyřbodový náskok (12:8), který při velmi tvrdém podání Mikuly ztratila (15:15). Od druhého technického time-outu se obě družstva bodově hlídala až do samotné koncovky. Liberec uhrál druhý setbol, když ostravský Mikula zkazil podání.

Druhý set byl jako na houpačce. Obě družstva se od úvodu střídala v bodových újezdech (2:5, 9:7, 9:11, 15:11). Příčinou bylo dost přímých bodů z podání na obou stranách. V závěru se dokázali Ostravští přiblížit na dvoubodový rozdíl (20:18), ale po oddechovém čase domácího trenéra Merty Dukla dokázala na jednom postavení dohrát utkání, když set ukončil čistým esem kapitán Pešl.

Třetí set byl ve znamení, kdo zkazí víc podání. Snad největší návštěva v letošním ročníku v liberecké hale jenom kroutila hlavou, jak loňský vicemistr ČR s loňským vítězem Českého poháru kazí jeden servis za druhým.

Proto byl i stav do prvního technického oddechového času bodově vyrovnán. V druhé polovině ale Dukla předvedla velmi kvalitní výkon podpořený kvalitním podáním a zaslouženě zvítězila.

O poslední míč utkání se podělila dvojice hráčů, na domácí straně Nesvačil, který zaskočil za zraněného Jeslínka, a na straně hostů Nömmsalu, který hrál na liberu místo ostravské stálice Václavíka. A jak to dopadlo: Nesvačilovo tvrdé podání hostující libero přihrálo prudce do sítě a byl konec. (zš)

DUKLA LIBEREC – DHL OSTRAVA 3:0 (23, 18, 15)

Čas: 77 minut. Rozhodčí: Koldinská, Rychlík. Diváci: 650.

Liberec: Čermák, Repák, Nesvačil, Dittrich, Polák, Pešl, libero Ticháček. Střídal: Vencovský. Trenér: Merta.
Ostrava: Klapal, Zaťko, Správka, Kubala, Motys, Mikula, libero Nömmsalu. Střídali: Kozák, Kořistka. Trenér: Tomáš.